Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 21 kwietnia 2026 13:00
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Po pożarze...

Wspólne sprzątanie pogorzeliska w Machnowie Nowym i zbiórka. Możesz pomóc

W Machnowie Nowym odbędzie się akcja sprzątania domu, który zniszczył ogień. Każdy, kto chce pomóc, jest mile widziany.
W Machnowie Nowym odbędzie się akcja sprzątania domu, który zniszczył ogień.
W Machnowie Nowym odbędzie się akcja sprzątania domu, który zniszczył ogień.

W nocy z soboty na niedzielę (23/24 sierpnia) w Machnowie Nowym doszło do pożaru domu mieszkalnego. Część domu-bliźniaka, w której wybuchł pożar, została całkowicie zniszczona. Także druga część bliźniaka nie nadaje się obecnie do zamieszkania – spaliły się dach i poddasze.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Ogień zniszczył dom w Machnowie Nowym. Potrzebna będzie pomoc pogorzelcom [ZDJĘCIA]

O mieszkańców bliźniaka (to dwóch starszych mężczyzn) zadbała gmina, rodzina i znajomi. Na razie mają gdzie mieszkać, ale na pewno lepiej czuliby się na swoim.

– Zrobimy, co w naszej mocy, żeby pomóc pogorzelcom. Będziemy chcieli zorganizować zbiórkę pieniędzy. Trzy lata temu, kiedy w Lubyczy Królewskiej-Południe doszło do podobnej tragedii, mieszkańcy wykazali się ogromną solidarnością. Dzięki Fundacji Parasol Roztocza udało się wtedy zebrać środki na odbudowę domu. Wierzę, że i tym razem uda się pomóc – podkreślał Marek Łuszczyński, burmistrz Lubyczy Królewskiej. 

Pierwszej pomocy pogorzelcom już udzielono. Otrzymali oni doraźne wsparcie finansowe w postaci zapomóg. W najbliższą sobotę 13 września organizowana jest akcja sprzątania pogorzeliska. Rozpocznie się o godz. 8:00. Organizatorzy podkreślają, że każda para rąk się liczy, a wszyscy chętni proszeni są o przyniesienie narzędzi i dobrej energii. 

Tego samego dnia co sprzątanie, w Machnowie Nowym odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz osób, które straciły w pożarze dorobek swojego życia. Wydarzenie potrwa od godziny 16 do 18 na małym boisku przy Orliku. Datki do puszek będą zbierać wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Machnowie Nowym.

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Nowoczesne Mieszkanie | ul. Rolnicza Cena: 1770 PLNNowoczesne Mieszkanie po Remoncie – ul. Rolnicza, Tomaszów LubelskiSzukasz komfortowego miejsca, w którym wszystko pachnie nowością? Mam do wynajęcia jasne, przytulne mieszkanie o powierzchni 38 m², położone przy ul. Rolniczej w Tomaszowie Lubelskim.Mieszkanie znajduje się na drugim piętrze i przeszło właśnie generalny remont. Jest gotowe do zamieszkania od zaraz – będziesz jego pierwszym lokatorem po odnowieniu!Układ Mieszkania:Pokój dzienny: Przestronny i ustawny, z wyjściem na balkon.Oddzielna kuchnia: Nowoczesna zabudowa, w pełni wyposażona w nowy sprzętAGD.Łazienka: Stylowo wykończona, wyposażona w pralkę i wygodną kabinęprysznicową.Przedpokój: Z miejscem na odzież wierzchnią.Piwnica: Do dyspozycji najemcy.Standard i Wyposażenie:Mieszkanie zostało wykończone z dbałością o detale. W kuchni i łazience znajduje się pełne, nowe wyposażenie AGD (lodówka, płyta grzewcza, piekarnik, pralka).Pod blokiem znajduje się przestronny i bezpłatny parking do dyspozycji mieszkańców.Lokalizacja i Okolica:Ulica Rolnicza to świetny punkt na mapie Tomaszowa. Łączy w sobie spokój z bliskością miejskich udogodnień: W zasięgu krótkiego spaceru znajdują się sklepy spożywcze, punkty usługowe oraz apteki. W pobliżu znajdziesz zielone tereny idealne na spacer. Dobra komunikacja z centrum miasta oraz szybki wyjazd w stronę obwodnicy.Koszty:Odstępne: 1770 zł / miesiącOpłaty: Czynsz administracyjny + media (prąd, woda, gaz według liczników)Kaucja: 3000 złZainteresowane osoby zapraszam do kontaktu telefonicznego!Chętnie odpowiem na pytania i umówię się na prezentację mieszkania.Nie zwlekaj, zadzwoń już teraz!PAULINA [email protected]ółnoc Biuro Nieruchomościul. Żeromskiego 3, 22-400 ZamośćBezpłatnie pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości. Nasz doradca kredytowy bezpłatnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przedstawi najlepsze oferty z ponad 10 banków.Posiadasz podobną nieruchomość? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – odpowiemy na pytania dotyczące ceny, procesu sprzedaży oraz możliwości poprawy atrakcyjności oferty.Oferujemy również:•⁠ ⁠Pośrednictwo w kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości.•⁠ ⁠Pomoc w sprzedaży nieruchomości o skomplikowanej sytuacji prawnej.•⁠ ⁠Rzetelne oceny wartości nieruchomości.•⁠ ⁠Uzyskanie świadectwa energetycznego.Data dodania ogłoszenia: 17.04.2026Nowoczesne Mieszkanie | ul. Rolnicza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Użytkownik .Treść komentarza: Panowie dziennikarze KT dlaczego blokujecie moje komentarze ze napisałem prawde ? Dlatego Was to zabolalo !Data dodania komentarza: 21.04.2026, 12:12Źródło komentarza: Z jednej strony rozwój, a z drugiej „nóż na gardle”. Szpital w Tomaszowie Lubelskim czeka na zapłatę nadwykonańAutor komentarza: aeeaTreść komentarza: Ale na pewno ów, pożal się Boże, kierujący miał w życiu dużo do powiedzenia co to sądzi o osobach o innych poglądach, o sąsiadach zza wschodniej granicy, o UE, zielonym ładzie itd.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 11:23Źródło komentarza: Gm. Jarczów: Samochód miał od 4 dni, odebrano mu go, bo kierował, mając 3 promileAutor komentarza: vl1500Treść komentarza: ale patriota - lokals perełka mniam :)Data dodania komentarza: 21.04.2026, 11:17Źródło komentarza: Gm. Jarczów: Samochód miał od 4 dni, odebrano mu go, bo kierował, mając 3 promileAutor komentarza: RomekTreść komentarza: Chełm to stan umysłuData dodania komentarza: 21.04.2026, 07:41Źródło komentarza: Lubelskie: Agresywny 38-latek znieważył sokistów. Odpowie przed sądem za atak na funkcjonariuszyAutor komentarza: CzytelnikTreść komentarza: Że też wy się nie wstydzicie generować fejkowe "zdjęcia" i w źródło chatgpt podawać? Zamiana gazety w brukowiec zakończona?Data dodania komentarza: 20.04.2026, 15:24Źródło komentarza: S17 otwiera Zamość na Polskę. Rynek nieruchomości szykuje się na boomAutor komentarza: tokerTreść komentarza: BrawoData dodania komentarza: 20.04.2026, 14:56Źródło komentarza: Zamojskie Zawody Modeli Balonów. Najmłodszy uczestnik zmagań miał 7 lat, najstarszy – 77
Reklama
Reklama
Reklama