Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 1 lipca 2026 16:15
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Niedziela z dożynkami. Sprawdź, gdzie w powiecie zamojskim będą dziękować za plony

Dożynki to wydarzenie wieńczące trud pracy włożony przez rolników podczas ostatnich żniw. W najbliższą niedzielę (31 sierpnia) Święto Plonów odbędzie się w gminach Radecznica, Skierbieszów i Zwierzyniec.
W gminie Stary Zamość dożynki odbyły się 17 sierpnia. fot. Elżbieta Czarny/UG Stary Zamość
W gminie Stary Zamość dożynki odbyły się 17 sierpnia. fot. Elżbieta Czarny/UG Stary Zamość

Gmina Radecznica

W programie Dożynek Gminnych w Radecznicy znajdzie się msza święta dożynkowa na stawach św. Antoniego w Radecznicy (godz. 13.30), po której nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na plac za Urzędem Gminy. O godz. 15 nastąpi prezentacja delegacji dożynkowych wraz z oficjalnym otwarciem dożynek. W części artystycznej na scenie pojawią się o godz. 15.30 lokalne zespoły, natomiast trzy godziny później wystąpi gwiazda imprezy – zespół 2 plus 1, znany z takich hitów jak „Windą do nieba”, „Chodź, pomaluj mój świat” czy „Iść w stronę słońca”.

ZOBACZ: 

Gmina Skierbieszów

Dożynki Gminno-Parafialne w Skierbieszowie rozpoczną się w samo południe mszą świętą w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Skierbieszowie. Po nabożeństwie zaplanowano przemarsz korowodu dożynkowego na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie odbędzie się prezentacja wieńców, wystąpienia okolicznościowe oraz blok artystyczny z udziałem wykonawców działających pod skrzydłami GOK, w tym zespołu Słoneczko, grupy teatralnej Spojrzenie, chóru Zorza oraz Męskiego Zespołu Śpiewaczego AKORD. O godz. 16 wystąpi gwiazda dożynek – zespół Turnioki, a po nich na scenie pojawi się Skierbieszowska Kapela Podwórkowa Kilianka. Warto podkreślić, że podczas wydarzenia Zamojskie Anioły będą prowadziły charytatywną zbiórkę pieniędzy do puszek na leczenie i rehabilitację Anny Biłant.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dożynki Gminno-Parafialne w Majdanie Sopockim. Wieńce, konkurs na dekoracje i koncert Maczo [ZDJĘCIA]

Gmina Zwierzyniec

Dożynki Gminno-Parafialne w Zwierzyńcu rozpoczną się o godz. 14.30 zbiórką delegacji dożynkowych przy kościółku „na wodzie”. Korowód dożynkowy przejdzie następnie na plac przy Zwierzyńczyku, a o godz. 15 rozpocznie się msza święta dziękczynna. Po nabożeństwie odbędą się wystąpienia gości oraz prezentacje artystyczne, m.in. Orkiestry Dętej ze Zwierzyńca, Kapeli Zwierzynieckiej, Zespołu Tańca Ludowego „Zwierzyniacy”, Grupy Folklorystycznej „Pokolenia” oraz zespołów Na Raz i Cantata. O godz. 21 rozpoczną się koncerty zespołów Rompey i Nokaut, a całość zwieńczy dyskoteka z DJ Slasherem. Wśród atrakcji towarzyszących znajdą się m.in. prezentacja wieńców i stoisk dożynkowych sołectw, przejazdy bryczką oraz animacje i zabawy dla dzieci.

Wcześniej dożynki odbyły się w gminach Adamów, Grabowiec, Łabunie (Dożynki Powiatowo-Gminne), Nielisz, Stary Zamość, Sułów i Szczebrzeszyn.

7 września Święto Plonów zaplanowano w gminach Komarów-Osada, Miączyn, Sitno i Zamość, natomiast 14 września świętować będą rolnicy z gminy Krasnobród.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

banks 28.08.2025 13:54
To rolnicy się bawią ? widziałam w TV Republika ,że strajkują , prezydent im robi koło ogona i vetuje ustawy dla rolników a oni i tak pretensje mają do Tuska ,co za cie...a.

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Drosed
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Z Treść komentarza: Czasem organizm bywa o wiele bardziej nagrzany niż nawet taka "gorąca" woda. Data dodania komentarza: 1.07.2026, 13:11 Źródło komentarza: Tragedia nad zalewem w Zamościu. Nie żyje 22-latek. Miasto apeluje do mieszkańców Autor komentarza: Niestety Treść komentarza: Zdążyłeś spojrzec na atlas Europy ale sie zblazniles jak czlowiek z Pinokia ! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:40 Źródło komentarza: Piekło na szynach w okolicach Zamościa! W pociągu było 37°C Autor komentarza: Tv. Republika . Treść komentarza: Oczywiscie ze holenderskie , ale ciemnota słucha za duzo na codzien propagande w ich tv. na ktora wpłacają ostatnie pieniadze a pozniej mowia ze maja skromna emeryturkę . Zrobiono im pranie mozgu przez kompromitujących tutaj ludzi jak bezszczelny Czarnek ktory pcha sie do wypasionego koryta bo Ci ludzie z tego słyną . Tak Roztocze ! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:33 Źródło komentarza: Piekło na szynach w okolicach Zamościa! W pociągu było 37°C Autor komentarza: MIESZKANKA Treść komentarza: gdzie mogę zapoznać i w jakim sklepie w Zamościu wsady mięsa i dodatków w wędlinach gdzie kontrole Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:18 Źródło komentarza: Mięso mielone do kontroli. Wykryli wieprzowinę w „wołowym” Autor komentarza: wontera Treść komentarza: Hahahaha, i ta starsza kobieta w kamizelce " ruch obrony granic" i z KRZYŻEM w ręku, Nie obraża to waszych uczuć religijnych ? Szastają symbolami kościelnymi , wycierają sobie gęby Panem Bogiem, co to za osobniki, gonić to tałatajstwo na czele z brunatnym chuliganem Bąkiewiczem !!!! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:17 Źródło komentarza: Bąkiewicz składa zawiadomienie na urzędników Zamościa. Chodzi o sesję Rady Miasta Autor komentarza: Ha ha . Treść komentarza: Skórek z twojego fajfusa pacholku ! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:10 Źródło komentarza: Pożar pociągu z Hrubieszowa do Krakowa. Ewakuowano 250 pasażerów
Reklama
Reklama
Reklama