Michał Greszta pochodzi z muzykalnej rodziny. Pisaliśmy o tym w artykule Zamojszczyzna: „Królowej Anielskiej śpiewajmy”, czyli majówki pod krzyżem. Ten zwyczaj nie zaniknął. Jego ojciec, Andrzej Greszta, to znany zamojski organista i kapelmistrz, a stryj Jacek Greszta (brat-bliźniak ojca) jest śpiewakiem i solistą Opery Nova w Bydgoszczy oraz profesorem Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego. To nie jedyny zamojski akcent w tym programie.
W finale wystąpiła reprezentująca stolicę Helena Ciuraba. Jej ojcem jest pochodzący z Zamościa Szymon Ciuraba, który gra bluesa i wiele razy koncertował w Klubie Jazzowym Kosz. Szymon Ciuraba z gitarą towarzyszył córce podczas występów.
Finał ostatecznie wygrał duet Alien&Majtis.
ZOBACZ:

![Zamość: Kwalifikacja wojskowa 2026 start [ZDJĘCIA] Zamość: Kwalifikacja wojskowa 2026 start [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/02/sm-4x3-zamosc-kwalifikacja-wojskowa-2026-start-zdjecia-1770044335-6.jpg)
![Tomaszów Lub.: St. asp. Krupa przeszedł na emeryturę [ZDJĘCIA] Tomaszów Lub.: St. asp. Krupa przeszedł na emeryturę [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/02/sm-4x3-tomaszow-lub-st-asp-krupa-przeszedl-na-emeryture-zdjecia-1770043018-2.jpg)
![Zamość: Gala „Podsumowania Roku Kulturalnego 2025” [ZDJĘCIA] Zamość: Gala „Podsumowania Roku Kulturalnego 2025” [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/02/sm-4x3-zamosc-gala-podsumowania-roku-kulturalnego-2025-zdjecia-1770030238-20.jpg)








![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze