Komenda Miejska PSP w Zamościu informuje, że najprawdopodobniej to podczas prac remontowo-budowlanych przy układaniu papy dachowej z użyciem ognia otwartego doszło do zapalenia mechanicznej centrali wentylacyjnej na dachu budynku przedszkola.
Personel przedszkola przed przyjazdem straży rozpoczął ewakuację 48 dzieci z budynku. Nauczycielom pomogli strażacy. W sumie ewakuowano 65 osób i co najważniejsze - nikomu nic się nie stało.
Akcja gaśnicza trwałą 2 godziny. Brały w niej udział 3 jednostki ratowniczo-gaśnicze z Zamościa.
Spaleniu uległa wspomniana centrala oraz część izolacji stropodachu. Straty oszacowano wstępnie na 20 tys. zł.
CZYTAJ TEŻ: Tomaszów Lubelski: 19-latek zatrzymany za pedofilię. Usłyszał już zarzuty
Karambol w gm. Sitno. 4 uszkodzone samochody, 4 osoby zabrano do szpitala, w tym dzieci

![Zamość: Pożar na dachu przedszkola. Strażacy ewakuowali dzieci i pracowników [ZDJĘCIA] Dach jednego z zamojskich przedszkoli zapalił się 6 listopada.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xl-zamosc-pozar-na-dachu-przedszkola-strazacy-ewakuowali-dzieci-i-przedszkolanki-zdjecia-1730927170-full.jpg)
![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze