Kiedyś tradycja wicia palm wielkanocnych przekazywana była z pokolenia na pokolenie. W dzisiejszych czasach to już rzadkość. Na szczęście o to, by nasze piękne tradycje przetrwały, dbają ośrodki kultury.
Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu zorganizował w tym miesiącu dla dzieci i młodzieży z 23 drużyny harcerskiej Ekoharce warsztaty robienia palm. O sztuce wicia palm opowiedziała uczestnikom Roksana Kuśmierz z pracowni florystycznej Drewno kwiaty i bławaty. Pani Roksana poprowadziła też zajęcia i pomogła w wykonaniu palm.
Powstały one z naturalnych elementów: świeżych gałązek wierzby z baziami, bukszpanu, suszonej i kolorowanej trawy, lnu, suszonych kwiatów i gipsówki. Całość zwieńczyła dekoracja ze wstążek. Wszystkie palmy prezentowały się nadzwyczajnie. Zostały poświęcone w Niedzielę Palmową w kościele.
- Przeczytaj też: Wiadomo już kto zrobił najpiękniejsze stroiki i pisanki


![Bełżec: Na Niedzielę Palmową mają własnoręcznie zrobione palmy [ZDJĘCIA] Przed Niedzielą Palmową w Bełżcu dzieci i młodzież uczyły się wicia tradycyjnych palm.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xl-belzec-na-niedziele-palmowa-maja-wlasnorecznie-zrobione-palmy-1711094221-full.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze