czwartek, 9 maja 2024 14:31

Padwa Zamość przegrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Najuczciwszy byłby remis…

W meczu na szczycie Ligi Centralnej mężczyzn Padwa Zamość przegrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 28:29, tracąc decydującą bramkę na pięć sekund przed końcową syreną. Zamościanie nie mają jednak powodów do wstydu, ponieważ w spotkaniu ze zdecydowanym liderem rozgrywek zagrali naprawdę dobrze.
Mimo porażki zamościanie zaprezentowali się we Wrocławiu z dobrej strony.

Przed meczem we Wrocławiu trener Padwy Zamość Zbigniew Markuszewski zapowiadał, że starcie na szczycie będzie zacięte. I tak też się stało. Obie ekipy świetnie broniły, a Krzysztof Kozłowski i Bartosz Dudek między słupkami raz za razem pokazywali, że są fachowcami najwyższej klasy.

Do przerwy wrocławianie wypracowali sobie trzybramkową przewagę (15:12), wykorzystując słabszą skuteczność zamościan między 19 a 26 minutą. Po zmianie stron żółto-czerwoni ruszyli do odrabiania strat, mając kapitalne oparcie w Mateuszu Gawrysiu. Bramkarz Padwy obronił dwa rzuty karne oraz sporo rzutów gospodarzy z szóstego metra.

W 41 minucie po trafieniu aktywnego Miłosza Bączka Padwa była już na prowadzeniu 18:17. Od tego momentu szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na korzyść zamościan. Na 10 minut przed końcem miejscowi mieli dwie bramki straty (22:24). Zdołali jednak doprowadzić do wyrównania, a w 56 minucie wyszli na prowadzenie 28:26.

Padwa za sprawą Łukasza Szymańskiego i Antoniego Maciąga dopadła jednak gospodarzy już 120 sekund później. W dramatycznej końcówce zamościanie nie wykorzystali swojej szansy, a gospodarze na pięć sekund przed końcem, po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego, zdobyli decydująca bramkę.

- Mecz pokazał, że nieprzypadkowo obie drużyny zajmują najwyższe miejsca w Lidze Centralnej. Mimo porażki zagraliśmy naprawdę dobrze w bardzo wielu elementach. Najuczciwszym wynikiem byłby remis i seria rzutów karnych, ale wszyscy wiemy, że w sporcie często decydują detale. Na pewno to spotkanie było świetną reklamą Ligi Centralnej – powiedział wiceprezes KPR Padwa Zamość Sławomir Tór.

Kolejny mecz Padwy odbędzie się w najbliższą sobotę, 9 marca o godz. 19. W hali OSiR w Zamościu żółto-czerwoni podejmą Juranda Ciechanów.

ŚLĄSK WROCŁAW – PADWA ZAMOŚĆ 29:28 (15:12)

PADWA: Dragan, Gawryś, Kozłowski – Bączek 4, Małecki 4, Morawski 4, Adamczuk 3, Maciąg 3, Szymański 3, Czerwonka 2, Fugiel 1, Olichwiruk 1, Puszkarski 1, Skiba 1, Szeląg 1, Kłoda,

Kary: 8 minut (Śląsk), 10 minut (Padwa). Sędziowali: Gratunik (Zielona Góra), Wołowicz (Ostrów Wielkopolski).

LIGA CENTRALNA

Wyniki meczów 21. kolejki: Śląsk Wrocław – Padwa Zamość 29:28, Stal Mielec – KPR Żukowo 30:34,  Jurand Ciechanów – AZS AWF Biała Podlaska 26:24, Pogoń Szczecin – Zagłębie Sosnowiec 29:27, MKS Wieluń – Anilana Łódź 28:37, Miedź Legnica – Stal Gorzów Wielkopolski 27:28.