– Zamość jest, był i będzie dziełem sztuki, jedynym w swoim rodzaju, wyjątkowym, niepowtarzalnym – rozpoczęła konferencję wiceprezydent Zamościa Anna Antos. – Na jakiego prezydenta Zamość zasługuje? Odważnego, wykształconego, inteligentnego, stanowczego, skutecznego, z dużym doświadczeniem, z wizją rozwoju miasta. Jest ktoś taki...
Andrzej Wnuk, bo o niego oczywiście chodziło, mówił o wszystkich zrealizowanych od 2014 r. inwestycjach, w tym m.in. o przebudowanych ulicach, chodnikach, ścieżkach rowerowych, nowych autobusach MZK, odnowionym budynku Zamojskiego Domu Kultury, zmodernizowanym gmachu Akademii Zamojskiej i inwestycjach w placówkach oświatowych.
Program wyborczy prezydenta Zamościa
– Gdziekolwiek byśmy w mieście nie stanęli, w którąkolwiek stronę nie popatrzyli, tam widać zmiany – przekonywał prezydent Zamościa.
Zaznaczył, że tylko w ciągu ostatniej kadencji miastu udało się pozyskać ponad 400 ml zł dotacji zewnętrznych, w tym krajowych. Pochwalił spółki miejskie i podziękował współpracownikom za ciężką pracę dla Zamościa. Zapewniał, że nie rzuca słów na wiatr, przypominając że na jesieni ub. roku Lubelska Fundacja Wolności uznała Zamość za wojewódzkiego rekordzistę w dotrzymywaniu obietnic wyborczych.
Andrzej Wnuk przedstawił następnie swój program wyborczy na swoją trzecią kadencję. To kontynuacja przebudowy kolejnych ważnych komunikacyjnie ulic, w tym Wyszyńskiego, Peowiaków i Lipskiej, budowa odkrytej i działającej sezonowo pływalni, zagospodarowanie lasku przy zalewie miejskim, stworzenie psich parków z wybiegami na osiedlach, przebudowa ul. Królowej Jadwigi z wymianą nawierzchni i parkingiem podziemnym na kilkaset aut, kontynuacja przebudowy stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji wraz z budową tzw. balonu nad „orlikiem”, wprowadzenie budżetu obywatelskiego dla seniorów, budowa nowej oczyszczalni ścieków, która nie będzie emitowała uciążliwych zapachów, bezpłatną komunikacja miejska w oparciu o tramwaj i elektryczne autobusy dla posiadaczy Karty Zamościanina oraz rozpoczęcie budowy nowego osiedla mieszkaniowego Błonie-Zatorze.
Andrzej Wnuk otrzymał po prezentacji gromkie brawa. – Uważam, że to bardzo ambitny program – powiedziała nam obecna na inauguracji kampanii wyborczej prezydenta Zamościa Janina Gąsiorowska, matka chrzestna statku „Ziemia Zamojska” i była wieloletnia przewodnicząca Zarządu Osiedla Orzeszkowej-Reymonta. – Zamość naprawdę zmienia się na naszych oczach.
Kandydaci do Rady Miasta Zamość
W dalszej części konferencji wiceprezydent Piotr Orzechowski przedstawił 31 kandydatów na radnych miejskich z KWW Andrzeja Wnuka. To osoby zasiadający obecnie w radzie, w tym m. in. Jan Wojciech Matwiejczuk, Krzysztof Sowa, Zdzisław Wojtak i Jolanta Buryło, były radny Michał Kimak, ale też społecznicy, przedsiębiorcy, trenerzy bądź sportowcy jak np. Dariusz Herbin, Jarosław Niziołek czy Przemysław Gałka.
Przypomnijmy, że poparcia w kampanii udziela prezydentowi Zamościa Prawo i Sprawiedliwość, dlatego w CKF Stylowy pojawili się 4 marca m. in. poseł Tomasz Zieliński, wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, radny Sejmiku Wojewódzkiego Krzysztof Gałaszkiewicz oraz starostowie zamojski i tomaszowski Stanisław Grześko i Henryk Karwan.

![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze