Po raz pierwszy w tym roku mieszkańcy gminy Lubycza Król. mogli napisać gminne dyktando. Organizatorem takiego sprawdzianu była Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy. Odważnych było na pierwszy raz niewielu, ale może w kolejnych latach będzie ich więcej (dyrektor biblioteki Alicja Żmuda zapowiada kolejną edycję). W gronie tych, którzy chcieli się sprawdzić były same osoby dorosłe. Dyktando łatwe nie było. Pojawiły się w nim m.in. takie „zagwozdki” jak: ni stąd, ni zowąd, chandra, nicnierobienie, wte i wewte, półleżąc, chyżo, rzeżucha. Po sprawdzeniu wszystkich prac, wyłoniono zwycięzcę.
– Mistrzem ortografii naszej gminy została st. sierż. Joanna Chromiec, która reprezentowała Posterunek Policji w Lubyczy Królewskiej – poinformowali organizatorzy.
Nagrodę główną, czyli Pióro Dyrektora Biblioteki, odebrał w imieniu zwyciężczyni asp. szt. Dariusz Topolnicki.
WARTO PRZECZYTAĆ:

![Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął 72-latek [ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął 72-latek [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/05/sm-4x3-z-ostatniej-chwili-tragiczny-wypadek-w-wielaczy-na-miejscu-zginal-mieszkaniec-gm-szczebrzeszyn-z-1764922957-0.jpg)
![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)


![Z ostatniej chwili: Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn [ZDJĘCIA] 5 grudnia 2025. Wielącza. Potrącony pieszy zmarł na miejscu wypadku.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-z-ostatniej-chwili-tragiczny-wypadek-w-wielaczy-na-miejscu-zginal-mieszkaniec-gm-szczebrzeszyn-1764922905.jpg)















Napisz komentarz
Komentarze