>>> Piłka ręczna Padwa Zamość odniosła czwarte z rzędu zwycięstwo. Relaja z meczu.
>>> Na jednym z nagrań z przejścia granicznego w Korczowej, na którym trwa protest polskich przewoźników, Ukraińcy krzyczą „Slava Ukrajini, smert' Lacham”. – Tylko obecność tutaj pokazuje prawdziwe oblicze Ukraińców. Oni szybko zapomnieli ile im pomogliśmy. Uważają, że wszystko im się należy, bo trwa wojna” – mówi Waldemar Jaszczur, przewodniczący Komitetu Obrony Przewoźników i Pracodawców Transportu. Polacy deklarują, że będą blokowali przejście w Hrebennem, Dorohusku, Korczowej do skutku. Solidarnie z przewoźnikami w ostatnim tygodniu przejście w Medyce zablokowali rolnicy.
>>> 23 listopada przeprowadzone zostały próbne obciążenia nowo wybudowanego mostu na Huczwie w Brodzicy. To już końcowe działania związane z tą inwestycją.
>>> Hrubieszów Były policjant znów zaliczył „dzwon”. To już druga wpadka emerytowanego funkcjonariusza hrubieszowskiej komendy. Na razie nie wiadomo czy był trzeźwy.
>>> Czy Miejski Zakład Komunikacji w Zamościu wydłuży niektóre linie, aby można było dojechać do ogródków działkowych na obrzeżach miasta? I czy jest szansa na uruchomienie autobusów po zakończeniu nocnych wydarzeń kulturalnych na starówce? O to pytają zamojscy seniorzy.
>>> W miasteczku Bełz na Ukrainie zniknął pomnik upamiętniający polskich żołnierzy, a przy nazwiskach najmłodszych obrońców Lwowa na Cmentarzu Orląt Lwowskich usunięto nazwę przyznanego im pośmiertnie odznaczenia – Krzyż Obrony Lwowa. – Na zachodniej Ukrainie trwa wymazywanie śladów polskości tych ziem i jest na to przyzwolenie – przyznają przedstawiciele środowisk kresowych. Dodają, że na wdzięczność Ukraińców nie ma co liczyć.
>>> Nadleśnictwo Józefów będzie miało nowy budynek. 23 listopada odbyła się uroczystość poświęcenia kamienia węgielnego i tablicy pamiątkowej oraz podpisania aktu erekcyjnego.
>>> O genezie szczególnego miejsca pamięci na Rotundzie Zamojskiej, a także jej nowej aranżacji rozmawiano w Książnicy Zamojskiej podczas spotkania „Historia Powstania Celi Wołyniaków na podstawie zapisów Kroniki Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu”.
To nie wszystko. Jeszcze więcej ciekawych artykułów przeczytacie w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

![Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA] Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-jarmark-susiecki-z-koncertem-zenka-martyniuka-zdjecia-1777385119-73.jpg)
![Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA] Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-pieklo-w-husynnem-zaczelo-sie-od-wypalania-traw-zdjecia-1777371087-0.jpg)
![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/27/sm-4x3-zachwycony-roztoczem-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293262-0.jpg)










![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zenek Martyniuk po koncercie na Jarmarku Susieckim poznawał uroki Roztocza.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293202.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze