Prawo zakłada, że w polskich miastach i wioskach nie może być żadnych ulic, których nazwy w jakikolwiek sposób kojarzyły się z komunizmem lub innym ustrojem totalitarnym.
Dlatego właśnie decyzją Rady Miasta Zamościa, a zgodnie z wolą mieszkańców ulicę Grzegorza Korczyńskiego zastąpi ul. Świętego Brata Alberta, a Kapitana Leszczowa – ulica Leszczowa (od ryby leszcz).
Nie będzie też w Zamościu ulicy Małgorzaty Fornalskiej, ale Franciszka Fornalskiego. Ulica Armii Ludowej zmieni nazwę na ul. Generała Franciszka Kleeberga, Zygmunta Berlinga na Małą, a Janka Krasickiego na Generała Stanisława Maczka.
Nowe nazwy zaczną obowiązywać w 14 dni po ogłoszeniu uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.
Co ważne, wszelkie dokumenty, w których widnieją stare nazwy ulic, zachowują swoją ważność.

![Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA] Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-jarmark-susiecki-z-koncertem-zenka-martyniuka-zdjecia-1777385119-73.jpg)
![Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA] Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-pieklo-w-husynnem-zaczelo-sie-od-wypalania-traw-zdjecia-1777371087-0.jpg)
![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/27/sm-4x3-zachwycony-roztoczem-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293262-0.jpg)










![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zenek Martyniuk po koncercie na Jarmarku Susieckim poznawał uroki Roztocza.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293202.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze