Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 18 marca 2026 13:50
Przeczytaj!
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

27-letni recydywista grożąc maczetą, ukradł mieszkańcowi powiatu zamojskiego auto

27-letni recydywista grożąc maczetą, ukradł mieszkańcowi powiatu zamojskiego auto, gdy zaparkował je na jednej z ulic osiedla Stare Miasto.
27-letni recydywista grożąc maczetą ukradł mieszkańcowi powiatu zamojskiego auto.
27-letni recydywista grożąc maczetą ukradł mieszkańcowi powiatu zamojskiego auto.

 – W środę 20 września 26-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego poinformował policjantów o dokonanym na jego osobie rozboju. Wyjaśnił, że do zdarzenie doszło na początku bieżącego miesiąca na terenie osiedla Stare Miasto. Powiedział także, że wcześniej nie zgłaszał zajścia w obawie o swoje bezpieczeństwo  – opisuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Policjantka podaje, że z relacji 26-latka wynikało, że przyjechał na osiedle Stare Miasto i zaparkował swoje Subaru na jednej z ulic. Wtedy nieznany mężczyznę podszedł do jego auta. Otworzył drzwi od strony kierowcy i kazał 26-latkowi przesiąść się na miejsce pasażera.

 Pokrzywdzony bojąc się, wykonał polecenie. Sprawca wsiadł do samochodu i odjechał. Podczas całego zdarzenia mężczyzna groził pokrzywdzonemu przedmiotem podobnym do maczety. Pojechali w kierunku miejskiego zalewu, później na teren gminy Zamość, a potem ponownie na osiedle Stare Miasto. Tam sprawca kazał 26-latkowi opuścić Subaru i odjechał. 

Kryminalni zaczęli zbierać szczegółowe informacje na temat okoliczności zdarzenia oraz rysopisu sprawcy. Po tym wytypowali podejrzanego. W piątek 22 września zatrzymali go w jednym z mieszkań na terenie Zamościa. 27-latek trafił do policyjnego aresztu.

W sobotę 23 września prokurator na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego przedstawił 27-latkowi zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.  Oskarżyciel, popierając wniosek policjantów postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. 27-latek będzie odpowiadał w recydywie.

– Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem grozi kara więzienia na czas nie krótszy od lat 3. W warunkach recydywy może zostać dodatkowo zaostrzona – informuje asp. sztab. Dorota Krukowska-Bubiło.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Szczepan 26.09.2023 09:46
A w Hrubieszowie znowu potrzebna akcja Policji z tymi drifterami. Trochę było spokoju po poprzednich kontrolach. Znów wyją im te wydechy po nocach. W dzień jakiś gość w żółtym samochodzie z takim skrzydłem z tyłu szaleje. Liczę na Naszych Policjantów. Dziękuję.

fiu fiu 25.09.2023 14:23
26 latek i Subaru? dorobił się na studiach?

szok 25.09.2023 14:20
a w piątek jakis z tasakiem latał, co to sie porobiło w tym Zamosciu

maks 26.09.2023 18:51
Ktoś na to pozwolił

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: puknijcie sięTreść komentarza: Widzę po komentarzach ,że wszyscy tu są znawcami, historykami, specjalistami, ekspertami w każdej dziedzinie, nawet jeśli ich nie było na świecie jeszcze to już wszystko wiedzą najlepiej.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 10:40Źródło komentarza: Grabowiec tablicą pamiątkową uczcił ofiary akcji ReinhardtAutor komentarza: Miejscowy .Treść komentarza: Ciemnoto klasy O .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:56Źródło komentarza: Pani wójt na medal. Monika Podolak doceniona przez Wojewodę LubelskiegoAutor komentarza: Emeryt.Treść komentarza: Ciemnoto propagandy widac po Tobie kto Cie zrobil nieuku z pod ciemnej gwiazdy . BRAWO- nieudaczniku.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:54Źródło komentarza: Coraz mniejsze braki kadrowe w policji. Rośnie zainteresowanie służbąAutor komentarza: Lublin.Treść komentarza: Dziurę nieuku zrobili Twoi mafiozi ktorzy rzadzili blaznie przez 8- lat i nie moga pogodzić sie teraz tym gdyż brakuje im wypasionego koryta . Ale widac po Tobie ze jestes ofiara sekty i piszesz trzy po trzy . Sieroto!Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:44Źródło komentarza: Kto zrobi najpiękniejsze palmy w powiecie tomaszowskim? Bełżec ogłasza konkursAutor komentarza: Emerytka.Treść komentarza: Śmieszny jest Ten czlowiek na tym zdjęciu .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:18Źródło komentarza: Były prezydent Zamościa Andrzej Wnuk komentuje kontrolę NIK i sprawę zaginionej teczkiAutor komentarza: Klaudiusz 35.Treść komentarza: Frajerem idioto jestes Ty z pod budki z piwem ochlaptusie PiSuaru.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:13Źródło komentarza: Znaleziono fragmenty niezidentyfikowanego obiektu. Sprawą zajmuje się Żandarmeria Wojskowa
Reklama
Reklama
Reklama