Organizatorzy na spektakl, który odbędzie się 20 czerwca o godziny 19:00 w Parku Szeptyckich (Park przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, ul. Chopina 8). Wstęp wolny.
Teatr improwizowany Klancyk przygotował spektakl inspirowany twórczością hrabiego Aleksandra Fredry, którego spuścizna obecna będzie zarówno w klimacie występu, jak i bezpośrednio, w formie cytatów, z których artyści czerpać będą inspirację do tworzonych na bieżąco, na oczach publiczności scen. Cytaty wybrał i przedstawi aktor filmowy i teatralny – Rafał Zawierucha.
Widzowie i improwizatorzy wysłuchają fragmentów „Zemsty” w interpretacji Rafała Zawieruchy, a Klancyk zaimprowizuje do każdego z nich krótką historię. Nie zabraknie niespodziewanych zwrotów akcji, fizycznego humoru, abstrakcyjnych odniesień.
Dowiemy się – być może – skąd się bierze „wola Nieba” i czy faktycznie „z nią się zawsze zgadzać trzeba”, czy też może dopuszczalne są wyjątki. Nie jest wykluczone, że improwizatorom uda się wytłumaczyć, w jaki sposób krokodyle ratują dziewczyny od pewnej zguby. W improwizacji wszystko jest możliwe! Pewne jest, że na scenie w Parku Szeptyckich w Łaszczowie widzowie będą mogli zobaczyć aktorów w składzie: Rafał Zawierucha, Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Krzysztof Wiśniewski.
Ta teatralna uczta w duchu komedii i dobrej urodzinowej zabawy już 20 czerwca, godzina 19 w Parku Szeptyckich w Łaszczowie. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników twórczości Fredry, ale też tych którzy chcą przyłączyć się do świętowania rocznicy jego urodzin.
Spektakl odbędzie się w ramach 230. urodzin Aleksandra Fredry organizowanych przez Fundację Rodu Szeptyckich, twórców Domu Komedii w Łaszczowie.

![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze