Jak co roku uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się w majdańskiej szkole, aby wspólnie świętować Dzień Patrona. W uroczystości udział wzięli także goście: wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski, kierownik Centrum Usług Wspólnych Anna Dubiel oraz absolwent i przyjaciel szkoły Jan Kowal "Biłgorajczyk". Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. oraz akademią w wykonaniu uczniów szkoły. Następnie uczniowie przybliżyli postać patronki szkoły Zofii Krawieckiej.
Jako wieloletnia nauczycielka i społeczniczka cieszyła się bardzo dużym szacunkiem mieszkańców. Razem z nimi przeżyła ciężkie czasy wojny i okupacji, pobyt w obozie na Majdanku i powojenną odbudowę wsi. Chociaż pochodziła z Przemyśla, pochowana została na miejscowym cmentarzu, wśród sosen i rozchodników, które tak kochała. Zebrani złożyli także symboliczne wiązanki i znicze na grobie patronki na cmentarzu parafialnym.
![Majdan Stary: Świętowali Dzień Patrona [ZDJĘCIA] Majdan Stary: Świętowali Dzień Patrona [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xl-majdan-stary-swietowali-dzien-patrona-1684208726.jpg)

![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze