Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 maja 2024 12:27

Zamojska Klasa Okręgowa: Pogoń 96 Łaszczówka w końcu bez straty

Na początku września Pogoń 96 Łaszczówka wygrała na własnym boisku z Włókniarzem Frampol 4:0 (2:0), a w ostatnią sobotę, w rewanżu także okazała się lepsza, wygrywając na frampolskim stadionie 2:0 (1:0).
Pogoń uzyskała prowadzenie za sprawą Jakuba Jeruzala w ostatniej minucie pierwszej połowy. Wynik spotkania ustalił rezerwowy Sylwester Kuks. Obie bramki padły po naprawdę ładnych akcjach.

Między tymi dwoma potyczkami zespół z gminy Tomaszów Lubelski rozegrał czternaście meczów ligowych i jeden pucharowy. I w każdym z tych piętnastu występów tracił co najmniej jedną bramkę. – Cieszymy się nie tylko ze zwycięstwa, ale także z tego, że w końcu wypadliśmy „na zero” w grze obronnej. Fajne było to, ze cały czas mieliśmy mecz pod kontrolą. Strzeliliśmy dwa gole, a mogliśmy się pokusić o jeszcze dwa, trzy trafienia. Przeciwnik zagroził nam ze dwa razy. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli chłopaki z naszego zespołu, grający na środku pola. Piłka nam „chodziła”, jak tego chcieliśmy. Myślę, że i naszym kibicom, i sympatykom rywala ten mecz mógł się podobać – mówi Kamil Lasota, środkowy obrońca zespołu z Łaszczówki.

Pogoń uzyskała prowadzenie za sprawą Jakuba Jeruzala w ostatniej minucie pierwszej połowy. Wynik spotkania ustalił rezerwowy Sylwester Kuks. Obie bramki padły po naprawdę ładnych akcjach. – Zagraliśmy na swoim poziomie, przyzowicie dla kibicowskiego oka. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce, rozgrywaliśmy ją po ziemi – czyli tak, jak lubimy grać. Po przerwie gospodarze już nie za bardzo dotrzymywali nam kroku, jakby zeszło z nich powietrze – twierdzi Jerzy Bojko, szkoleniowiec Pogoni.

Dwukrotnie miejscowych przed utratą bramki uratowała poprzeczką. Na tę część konstrukcyjną piłkę sparował bramkarz Arkadiusz Szpot po strzale Michał Towbina. W poprzeczkę strzelił natomiast Marcin Żurawski.

Włókniarz Frampol – Pogoń 96 Łaszczówka 0:2 (0:1)

Gole: 0:1 J. Jeruzal 45, 0:2 Kuks 76.

Włókniarz: Szpot – B. Dyjach (46 J. Harkot), Kawęcki, Myszak, Małek (38 Kotrybała, 60 Małer) – Hadam (90 Malec), Czajka, M. Harkot, D. Swatowski, Alterman – R. Swatowski (90 Filipowicz); trener B. Kowalik.

Pogoń: Berbecki – Jędrzejewski (90 Lomber), Stępniak, Lasota, Podborny (84 Jakubiak) – Bukowski (59 M. Żurawski), Łaba, Ozkavak (88 Sz. Kozak), Stożek (86 Pisarczyk) – Towbin (90 Krawczyk), J. Jeruzal (59 Kuks); trener Bojko.

Żółte kartki: B. Dyjach, D. Swatowski, Kawęcki (Włókniarz), Lasota, Podborny, Kuks (Pogoń). Sędziował: Górski (Zamość).