Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 18 marca 2026 15:18
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Z pomocą mieszkańców powstanie wirtualne archiwum gminy Trzeszczany

Gmina Trzeszczany przymierza się do utworzenia wirtualnego archiwum fotograficznego. Zbiory pomogą utworzyć mieszkańcy, którzy udostępnią zdjęcia z własnych zbiorów. Chodzi o fotografie konkretnych osób, uroczystości, a także inwestycji czy zapisów codziennego życia i krajobrazu gminy Trzeszczany. Póki co, zbiórkę fotografii wstrzymano, aby doprecyzować wymogi wynikające z przepisów RODO.
Z pomocą mieszkańców powstanie wirtualne archiwum gminy Trzeszczany
na zdjęciu dworek w Trzeszczanach.

Zbiórką zdjęć do wirtualnego archiwum fotograficznego zajmie się Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach.

Ogłosiliśmy taki apel do mieszkańców gminy, ale na razie musimy wstrzymać zbiórkę zdjęć, dopóki prawnicy nie doprecyzują wymogów, jakie wiążą się z publikacją wizerunków osób, które będą na dostarczonych nam do archiwizacji fotografiach. Ale zamierzamy wznowić przyjmowanie fotografii, gdy te wymogi prawne zostaną już dopracowane. Będziemy przyjmować zdjęcia, z opisem osób, które na nich zostały uwiecznione, z informacją jakich zdarzeń, miejsc dotyczą. Bez podania takich tych najprostszych informacji zdjęcia pozostaną anonimowe i w zasadzie nie będą nadawały się do rozpowszechniania - poinformowano nas Gminnym Ośrodku Kultur w Trzeszczanach.

Pomysłodawcy wirtualnego archiwum fotograficznego "Gmina Trzeszczany w obiektywie wczoraj i dziś" są przekonani, że w domowych zbiorach jest mnóstwo fotografii, do których rzadko się zagląda, a te fotografie mogą pomóc utworzyć wirtualne archiwum. Po zebraniu zdjęć pomysłodawcy archiwum planują zorganizować wystawę w internecie. Zachęcają mieszkańców, aby przejrzeli swoje albumy i domowe archiwa i podzielili się fotografiami.

Mogą one dotyczyć na przykład konkretnych osób, różnych uroczystości patriotycznych, religijnych czy rodzinnych, a także inwestycji, oraz fotografii obrazujących życie codzienne mieszkańców czy zdjęcia krajobrazu gminy Trzeszczany. Po zeskanowaniu, dostarczone zdjęcia wrócą do właścicieli - zapewniono nas w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzeszczanach.

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 84 657- 50-79.

 

 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ja 25.01.2023 21:39
I tutaj cenzura Parol daj spokój

Zadowolony 25.01.2023 07:52
Super akcja.

To były fajne czasy 25.01.2023 12:24
A ja czekam na zdjęcia krajobrazu ze składem kolejki wąskotorowej, która jeszcze do 1992 roku jeździła przez Leopoldów, Nieledew i Zadębce aż do Uchań. Można ktoś pracował i ma zdjęcia. Na teren Gminy były trzy przejazdy kolejki przez drogi powiatowe.

Cik MP 24.01.2023 17:15
Lenie - obraz gminy to już jest ...

Reklama
ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: puknijcie sięTreść komentarza: Widzę po komentarzach ,że wszyscy tu są znawcami, historykami, specjalistami, ekspertami w każdej dziedzinie, nawet jeśli ich nie było na świecie jeszcze to już wszystko wiedzą najlepiej.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 10:40Źródło komentarza: Grabowiec tablicą pamiątkową uczcił ofiary akcji ReinhardtAutor komentarza: Miejscowy .Treść komentarza: Ciemnoto klasy O .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:56Źródło komentarza: Pani wójt na medal. Monika Podolak doceniona przez Wojewodę LubelskiegoAutor komentarza: Emeryt.Treść komentarza: Ciemnoto propagandy widac po Tobie kto Cie zrobil nieuku z pod ciemnej gwiazdy . BRAWO- nieudaczniku.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:54Źródło komentarza: Coraz mniejsze braki kadrowe w policji. Rośnie zainteresowanie służbąAutor komentarza: Lublin.Treść komentarza: Dziurę nieuku zrobili Twoi mafiozi ktorzy rzadzili blaznie przez 8- lat i nie moga pogodzić sie teraz tym gdyż brakuje im wypasionego koryta . Ale widac po Tobie ze jestes ofiara sekty i piszesz trzy po trzy . Sieroto!Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:44Źródło komentarza: Kto zrobi najpiękniejsze palmy w powiecie tomaszowskim? Bełżec ogłasza konkursAutor komentarza: Emerytka.Treść komentarza: Śmieszny jest Ten czlowiek na tym zdjęciu .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:18Źródło komentarza: Były prezydent Zamościa Andrzej Wnuk komentuje kontrolę NIK i sprawę zaginionej teczkiAutor komentarza: Klaudiusz 35.Treść komentarza: Frajerem idioto jestes Ty z pod budki z piwem ochlaptusie PiSuaru.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:13Źródło komentarza: Znaleziono fragmenty niezidentyfikowanego obiektu. Sprawą zajmuje się Żandarmeria Wojskowa
Reklama
Reklama
Reklama