>>> W tym roku Statuetkę Króla Władysława Jagiełły otrzyma Małgorzata Muzyczuk, lekkoatletka, zdobywczyni wielu medali i tytułów podczas prestiżowych zawodów sportowych w Polsce i poza granicami, laureatka wielu plebiscytów sportowych. Uroczystości zaplanowano na 21 grudnia, podczas najbliższych obrad Rady Miejskiej Hrubieszowa.
>>> W grudniu 31 par małżeńskich z Hrubieszowa i okolic świętowało złote gody, a 4 pary z miasta i różnych miejscowości w gminie Hrubieszów obchodziło diamentowe gody.
>>> Starostwo Powiatowe w Biłgoraju przymierza się do zaciągnięcia kilkunastomilionowego kredytu. Na co ma być przeznaczony? O to dopytują radni.
>>> Nasi mili goście, proszę się nie gniewać, bo my na weselu wszystko możem śpiewać – odpowiadali obrażonym gościom śpiewający przyśpiewki na weselu. Potem wszyscy szli na stancję tańczyć i znów na gościnę ubarwioną przyśpiewkami. I tak do świtu, aż trzeba było ładować posag panny młodej na furmankę i jechać na przedany. Tak było na biłgorajskim weselu 60 lat temu. O dawnych zwyczajach opowiada nam Genowefa Dudek, mieszkanka gm. Lubycza Królewska.
>>> Kilka lat temu opublikowano album "Skarb znaleziony na strychu" zawierający przedwojenne, okupacyjne i powojenne fotografie wykonane przez rodzeństwo Teodozji i Wincentego Podolaków. Tym samym powstała wyjątkowa opowieść o konkretnych ludziach, którzy ponad 70 lat temu żyli w okolicach Skierbieszowa. O niektórych z tych postaci, zaklętych w fotograficznych kadrach, opowie nam 91-letnia Leokadia Buczak.
>>> Wychowanek MOKiS Szczebrzeszyn Daniel Koczon grał w ekstraklasie w jednym zespole z Kamilem Glikiem i Kamilem Wilczkiem. Twierdzi, że nie spełnił się jako piłkarz. Cztery lata temu rozpoczął karierę trenerską. Ma nadzieję, że jako szkoleniowiec osiągnie więcej niż jako zawodnik.
>>> Od samego początku jest w Stowarzyszeniu Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu. Wspólnie z koleżankami i kolegami wyjeżdżała za Bug, w miejscach mordów stawiała metalowe krzyże, zbierała relacje świadków i organizowała uroczystości rocznicowe. Wszystko skrzętnie zapisywała. Tak powstała kilkutomowa kronika, dokumentująca 30-letnią działalność stowarzyszenia.
>>> Pierwsza część podsumowania naszej akcji "Wybierz sobie Mikołaja".
Ale to nie wszystko. Dużo więcej ciekawych artykułów przeczytacie w nowym wydaniu papierowym i e-wydaniu.


![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze