Ta policyjna akcja miała miejsce wczoraj 7 grudnia na drodze dojazdowej do „lotniska” w miejscowości Łaszczówka-Kolonia.
Wcześniej dyżurny tomaszowskiej jednostki policji otrzymał informację o napadzie na sklep jubilerski na terenie powiatu zamojskiego. Zamaskowani i uzbrojeni napastnicy po zabraniu biżuterii i pieniędzy uciekli z miejsca zdarzenia osobowym oplem i pojechali w kierunku Tomaszowa Lubelskiego.

Podjęty pościg i działania blokadowe z wykorzystaniem kolczatki doprowadziły do zatrzymania typowanego pojazdu i obezwładnienia napastników – chwali się udaną akcją KPP w Tomaszowie Lubelskim.
Żeby nieco ostudzić emocje, musimy dodać, że opisywana akcja była pozorowana, przebiegała według scenariusza. Policjanci z tomaszowskiej jednostki przeprowadzili w ten sposób ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „Blokada 2022”.
Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności wykorzystywanych podczas policyjnych działań pościgowo-blokadowych. Wyciągnięte wnioski i uwagi z przeprowadzonego przedsięwzięcia stanowić będą cenny materiał szkoleniowy, a także przygotują uczestników do realnych zagrożeń mogących wystąpić podczas wykonywania codziennych zadań służbowych – wyjaśnia młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska, rzecznik prasowy.


![Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA] Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-jarmark-susiecki-z-koncertem-zenka-martyniuka-zdjecia-1777385119-73.jpg)
![Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA] Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-pieklo-w-husynnem-zaczelo-sie-od-wypalania-traw-zdjecia-1777371087-0.jpg)
![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/27/sm-4x3-zachwycony-roztoczem-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293262-0.jpg)










![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zenek Martyniuk po koncercie na Jarmarku Susieckim poznawał uroki Roztocza.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293202.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze