Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 14 lipca 2026 22:22
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zamość najbezpieczniejszym miastem powiatowym w Polsce!

Zamość dostał tytuł „II Najbezpieczniejszego Miasta Powiatowego w Polsce 2021”. Nagrodę przyznała miastu fundacja „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP. Wyróżnienie dla Komendy Miejskiej Policji w Zamościu odebrał mł. insp. Tomasz Halinowski, pierwszy zastępca komendanta miejskiego Policji w Zamościu.
Zamość najbezpieczniejszym miastem powiatowym w Polsce!
Zamość otrzymał honorowy tytuł „II Najbezpieczniejszego Miasta Powiatowego w Polsce 2021”.

Autor: Fot. KMP Zamość

W czwartek 27 października w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie odbył się pierwszy dzień dwudniowego IV Ogólnopolskiego Konwentu „Współpraca międzyresortowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP, organizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu „Bądź bezpieczny na drodze”.

Podczas konwentu poruszane były tematy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, nie tylko z punktu widzenia kierowców, ale również pieszych oraz rowerzystów. 

Pierwszy dzień Konwentu zakończył się uroczystą galą, podczas której wręczone zostały przyznawane przez Fundację wyróżnienia. 

Jedno z wyróżnień przyznano za realizowanie działań przyczyniających się do minimalizowania problemów wypadków komunikacyjnych na polskich drogach. W plebiscycie tym miasto Zamość zostało wytypowane jako jedna z trzech miejskich jednostek administracyjnych, na terenie której w 2021 roku odnotowano najniższą liczbę zabitych, rannych oraz najniższą liczbę wypadków. 

Władze i służby miasta Zamość zdobyły drugie miejsce i honorowy tytuł „II Najbezpieczniejszego Miasta Powiatowego w Polsce 2021”. 

Uznaniowy grawerton, certyfikat oraz dyplom z rąk dr Aleksandry Kieres, prezes Fundacji „Nadzieja” odebrał młodszy inspektor Tomasz Halinowski, pierwszy zastępca komendanta miejskiego Policji w Zamościu oraz Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu.

W plebiscycie pierwszym z najbezpieczniejszych miast w Polsce został Przemyśl, a trzecim – Chorzów.  

Najbezpieczniejsze miasta powiatowe w kraju zostały wybrane przy współpracy z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, na podstawie danych dotyczących wypadków drogowych oraz ich skutków zarejestrowanych w Systemie Ewidencji Wypadków i Kolizji.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zam. 06.11.2022 13:39
Organizacja ruchu w Zamościu jest tragiczna. Po modernizacjach jest gorzej niż było.

ak-47 31.10.2022 21:46
to tylko statystyka

hmmm 31.10.2022 15:24
a co mają powiedziec Ci potrąceni na pasach?

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Sportowiec mimo woli Treść komentarza: Ciężka praca na treningu przynosi efekty na zawodach sportowych a to staje się zaproszeniem do kadry narodowej ( reprezentacji ) Polski . Brawo Data dodania komentarza: 13.07.2026, 23:46 Źródło komentarza: Sztangistka Agrosu Zamość Aleksandra Wachna poleciała do Kolumbii Autor komentarza: Miś Uszatek Treść komentarza: Tu prokurator powinien zabrać się do roboty za oszustwo ! Data dodania komentarza: 13.07.2026, 23:41 Źródło komentarza: Basen w Biłgoraju do poprawki. Powiat stawia na nowy plan ratunkowy Autor komentarza: Polak mały Treść komentarza: Niech ci światłość zagości w głowie twej abyś mogło rodaków szanować w mowie swej Data dodania komentarza: 13.07.2026, 23:30 Źródło komentarza: Niewybuchy w powiecie zamojskim. Amunicję wykopano na posesji, pocisk znaleziono przy ulicy Autor komentarza: siewca nienawiści Treść komentarza: No, masz rację, bo my mamy wokół siebie tylko wrogów, nie mamy przyjaciół bo wolimy nazywać się "ofiarami", chociaż te wojny, mordy były już niemal 100 lat temu to my wolimy żyć w nienawiści do całego świata i do siebie nawzajem bo mamy takiego małego "dyrygenta" ,który od małego nienawidził nikogo i chciał rządzić wszystkimi. Data dodania komentarza: 13.07.2026, 15:00 Źródło komentarza: Ukraińscy nacjonaliści zabili ojca i dwie córki. Ich kości wciąż spoczywają w dołach śmierci Autor komentarza: Tomcio Treść komentarza: Straszne a my wyciagamy rękę do nich, którą oni opluwają Data dodania komentarza: 13.07.2026, 14:23 Źródło komentarza: Ukraińscy nacjonaliści zabili ojca i dwie córki. Ich kości wciąż spoczywają w dołach śmierci Autor komentarza: Tomcio Treść komentarza: nastepny gołodupiec w BMW Data dodania komentarza: 13.07.2026, 14:16 Źródło komentarza: Śmiertelny wypadek na obwodnicy Tomaszowa. Nie żyje 35-letni kierowca BMW
Reklama
Reklama
Reklama