Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 11:54
Reklama

Piłka nożna: W sobotę finał

Huczwa Tyszowce i Pogoń 96 Łaszczówka zagrają w finale rozgrywek o Puchar Starosty Tomaszowskiego. Spotkanie tych zespołów odbędzie się w sobotę, 6 sierpnia o godz. 17 na stadionie w Tyszowcach.

Awans do finału powiatowego Pucharu Polski Pogoń zapewniła sobie w sobotę, 23 lipca, dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 5:0 (4:0) nad Grafem Chodywańce. Swojego finałowego rywala zespół z gminy Tomaszów Lubelski poznał cztery dni później, gdy na boisku w Tyszowcach miejscowa Huczwa pokonała w drugim półfinale Koronę Łaszczów 5:2 (3:1). – Zagraliśmy bardzo dobrze, bo taki właśnie mieliśmy skład. W 44 minucie drugą żółtą kartką ukarany został Michał Swatowski z Korony. W tej samej minucie zdobyliśmy bramkę na 3:1 i w zasadzie było już „po meczu”. W naszym zespole wystąpił Szczepan Popko. Piłkarz ten powrócił z wypożyczenia do Kluczevii Stargard, która właśnie spadła z III ligi. Zagrali też „Dżaba”, Rodion Serdiuk i Patryk Krosman z naszej czwartoligowej drużyny oraz jako testowany Łukasz Stec ze Sparty Łabunie. Jednakże żaden z tych pięciu zawodników nie wystąpi w sobotnim finale z Pogonią. Czterej odejdzie do Tomasovii, a Stec dogadał się z Błękitnymi Obsza. Będziemy zatem grali w mocno osłabionym, odmłodzonym składzie – mówi Tomasz Walentyn, prezes i piłkarz Huczwy.

W Huczwie jako zawodnicy testowani zagrali: wspomiani Popko i Stec oraz bramkarz Bartłomiej Szewc z Tomasovii i Patryk Szumlański z Andorii Mircze. Natomiast testowani przez Koronę to: Mateusz Anioł, Alessandro Matterazzo (obaj z Tomasovii) i bramkarz Dawid Pępiak (Victoria Łukowa).

Huczwa Tyszowce – Korona Łaszczów 5:2 (3:1)

Gole: 1:0 Phkhakadze 13, 1:1 Świątek 22, 2:1 Swatowski 33 (samobójczy), 3:1 Serdiuk 44, 4:1 Krosman 54, 4:2 Jamroż 90 (z karnego), 5:2 Stec 90.

Huczwa: Szewc – Okalski, Popko, Serdiuk, Dworak – Stec, Krosman, Gacki, Szumlański, Ziółkowski – Phkhakadze oraz Stawarski, Szwanc, Taranowicz, Torba i Walentyn; trener Rysak.

Korona: Pępiak – Kramarczuk, Piatnoczka, Wasyl, A. Krawczyk – Matterazzo, Swatowski, Towbin – Jamroż, Świątek, Dudziński oraz Anioł, Borowiak, Budzaj, P. Krawczyk, Wasyluk i Zwolak; trener Jaremko.

Żółte kartki: Szewc (Huczwa), Swatowski – dwie, Wasyluk (Korona). Czerwona kartka: Swatowski 44 (Korona). Sędziował: Pańko (Zamość).


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZamościakTreść komentarza: co ci się nie POdoba ubeku ?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 11:39Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: PfffTreść komentarza: Większych bzdur dawno nie słyszałem, aż jakoś ciężko mi to nawet skomentować, lepiej przemilczeć głupotę władz....Data dodania komentarza: 12.08.2022, 11:14Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: XyzTreść komentarza: Ortografia u pani leży, pani Kasiu ;)Data dodania komentarza: 12.08.2022, 11:12Źródło komentarza: Pride of Poland 2022. Jakie konie idą na sprzedaż podczas sławnej aukcji. ZdjęciaAutor komentarza: NiepoprawnyTreść komentarza: Znowu zoo zawitało do Zamościa jak nie z lewa to z prawaData dodania komentarza: 12.08.2022, 10:20Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Wypowiedziała się fachowiec Miziuk. Szlag mnie trafia niekompetencja rządzących. Aby wyprowadzić ruch po za miasto trzeba dobudować dwa zjazdy z obwodnicy na Ulchówek i Łaszczówke, dopiero wtedy można myśleć o zamknięciu ronda.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:03Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: JannowakaTreść komentarza: nikt nie zauważa że obwodnica jest dla mieszkańców nie korzystna.... z niektórych punktów to trzeba jechać albo m8 kim do Bełżca lub z 6 na ul. Łaszczowiecką a do centrum z każdego zakątka miasta jest maks 3 do 4 km... brak wlotów na ulicy Listopadowej i ściegiennego zamknęło funkcjonalność dla mieszkańców i tyle... obwodnica nie służy miastu... obwodnica służy Tranzytowi...Data dodania komentarza: 12.08.2022, 09:12Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystać
Reklama
Reklama