Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 09:52
Reklama

Grand Prix Zamojskiej Ligi FIFA. To były prawdziwe e-sportowe emocje

Za nami pierwsza edycja Grand Prix Zamojskiej Ligi FIFA. Do e-sportowej rywalizacji przystąpiło łącznie 48 zawodników. Zwyciężył Daniel “Rajzon” Janicki z Zamościa.
Grand Prix Zamojskiej Ligi FIFA. To były prawdziwe e-sportowe emocje
Na zdjęciu od lewej: Michał Szubtarski (organizator), Daniel "RAJZON" Janicki (zwycięzca klasyfikacji generalnej), Agata Szubtarska (organizator), Maciej Szubtarski (założyciel ligi).

Zamojska Liga FIFA rozgrywana była od stycznia. Po siedmiu turniejach dobiegła końca. Ostatnie rozgrywki w tę popularną grę odbyły się 23 lipca w gościnnych progach restauracji Tauro Burger w Zamościu. Wcześniej gracze toczyli boje również w klubokawiarni “Miejsce Spotkań” w Starej Bramie Lubelskiej.

W turnieju zwyciężył Daniel “Rajzon” Janicki, który na co dzień gra w FIF-ę w sekcji e-sportowej Jagiellonii Białystok. Drugie miejsce zajął Konrad “KondziXP98” Pupiec, a na trzecim uplasował się Szymon Michoński.

Z roku na rok e-sport staje się coraz bardziej popularny, jednak w naszym regionie takiego turnieju jeszcze nie było.

– Zainteresowanie Ligą było duże. W turnieju brali udział zawodnicy z Zamościa i okolic, a jeden z uczestników przyjechał nawet z Warszawy – mówi Maciej Szubtarski, jeden z organizatorów Zamojskiej Ligi FIFA. – W dużej mierze chodziło nam o integrację pasjonatów gry FIFA z naszych okolic i myślę, że cel został osiągnięty – zwraca uwagę.

Dodajmy, że graczem ze stolicy był Krzysztof Lenarczyk – Mr. Cogito, znany środowisku graczy jako e-sportowy komentator z Kanału Sportowego.

Organizatorzy Zamojskiej Ligi FIFA już przymierzają się do kolejnej edycji, która rozpocznie się w październiku. 

– Być może w przyszłości zorganizujemy rozgrywki w inną grę, ale na razie skupiamy się na FIF-ie. Myślimy o turnieju dla dzieci i rozgrywkach “dwóch na dwóch” – zapowiada Maciej Szubtarski.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Matszt 29.07.2022 07:16
ciekawe czy potrafi kopnąć piłkę ?

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama