Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 10:57
Reklama

Gm. Sułów: Wójt i jego żona zatrzymani na polecenie prokuratury

Zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem gminy na kwotę blisko 200 tys. zł usłyszał wójt gminy Sułów. 64-letni Leon B. został tymczasowo aresztowany, ale po wpłaceniu poręczenia majątkowego wyszedł na wolność. Podobnie stało się z jego małżonką, która również była zatrzymana.
Gm. Sułów: Wójt i jego żona zatrzymani na polecenie prokuratury
Leon B. został tymczasowo aresztowany, ale po wpłaceniu poręczenia majątkowego wyszedł na wolność.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie – na polecenie Prokuratury Okręgowej w Zamościu – zatrzymali 24 czerwca wójta gm. Sułów i jego żonę.

Jak udało się nam dowiedzieć, oboje usłyszeli zarzuty dotyczące nieprawidłowości w toku procedury ogłoszonego przez gminę Sułów przetargu nieograniczonego na udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Utwardzenie dna i odwodnienie wąwozu lessowego w ciągu drogi gminnej nr 110141L od km 0+250 do km 0+950 w miejscowości Źrebce” i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem gminy Sułów w kwocie blisko 200 tys. zł. – Podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie przedstawiono im zarzuty z art. 231 § 2 kk, art. 286 § 1 kk, art. 297 § 1 kk i inne – informuje Artur Szykuła, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Ani Leon B., ani jego żona nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i odmówili składania wyjaśnień.

Tego samego dnia prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie wobec obojga podejrzanych tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec małżonków środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy zastrzegając, że środek ten ulegnie zmianie na poręczenie majątkowe z chwilą złożenia w terminie 14 dni poręczenia majątkowego w kwocie 70 tys. zł. W związku z wpłatą wskazanej kwoty, oboje podejrzani 27 czerwca wyszli na wolność.

Prokuratura jednak uznała, że środek zapobiegawczy w zaproponowanej przez sąd formie nie zabezpieczy w sposób prawidłowy toku postępowania, dlatego śledczy złożyli do sądu zażalenie od tych rozstrzygnięć i oczekują się na ich rozpatrzenie.

Za zarzucane podejrzanym czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Na poczet grożącej kary dokonano zabezpieczenia na nieruchomościach małżonków na ponad 500 tys. zł.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu prowadzi od ub. roku śledztwo w opisywanej sprawie.

Leon B., rolnik i przedsiębiorca, został wójtem gminy Sułów w 2014 r., zastępując Tomasza Pańczyka. Startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Przyjazna Gmina Sułów. W wyborach samorządowych w 2018 r. także wystartował na wójta z własnego komitetu wyborczego i po raz drugi wygrał wybory. Na trzy dni przed policyjnym zatrzymaniem radni gminy Sułów udzielili mu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2021 r. Wszyscy byli „za”.

Mimo podjętych prób, z wójtem gminy Sułów nie udało się nam porozmawiać.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Śledczy 28.07.2022 10:27
Artykuł z dowodami w sprawie: https://uczciwysulow.wordpress.com/2022/07/27/kumoterstwo-w-gminie-sulow-2/

Orient 07.07.2022 14:31
Przede wszystkim pasowałoby Pana Wójta zbadać alkomatem podczas prowadzenia auta, nie raz widziałem jak wysiada chwiejnym krokiem zza kierownicy, ma problem alkoholowy to chyba wszyscy już wiedzą.

Gabryska 07.07.2022 14:26
To trwa nie od dziś.. pan Wójt robi w konia wszystkich. Wystarczy popatrzeć na auta ktore stoja na podwórzu czy garnitury warte conajmniej 4 tys. W grudniu widzialam jedna z córek w galerii która kupowała sobie szalik badz jakas inną apaszkę za 400zl.. kto bogatemu zabroni. Skubie wszystkich i jeszcze bezczelnie sie wypiera. Za darmo ich nie zamknęli.. może swoje gadać, ale CBA najwidoczniej ma swoje argumenty nie od dziś. Bardzo dobrze ze w końcu ktoś się za to wziął.

Ooo 06.07.2022 12:09
Wszyscy pracownicy gminy wiedzieli jak to wszystko wygląda. Każdy z nich się na to zgadzał i wszyscy powinni ponieść konsekwencje.

Szkoła 05.07.2022 22:03
Brak szacunku dla Tego człowieka, jak może być Wójtem ,wstyd dla całej gminy

Mieszkaniec 05.07.2022 20:06
Rada Gminy jednogłośnie przegłosowała absolutorium, dla oszusta. Muszą być ślepi albo głupi, albo nie interesuje ich gmina, a jedynie aby kasa za sesję się zgadzała. Ważne żeby podnieść rękę razem z innymi i klaskać jak, "przestępca" zagra.

oso 05.07.2022 16:18
Gmina Sułów perła biznesu w plebiscycie Kroniki Tygodnia, która wygrała z Zamościem jako inwestor. Niestety nie wszystko można załatwić ;-). Pamiętamy, pamiętamy

Sułów 05.07.2022 14:38
Ludzie ciężko pracują, a Wójt kradnie takie pieniądze to jedna z nielicznych takich spraw ,niech prokuratura rozpatrzy wszystkie przetargi od kadencji bycia Wójtem

Ktoś 05.07.2022 14:25
Złodzieje

Toto 05.07.2022 13:14
Brać radnych za dupe... Siedzą łbami przytakują niech bekną i oni. Darmozjady

Goska 05.07.2022 10:52
nie wierzę,że radni nic nie wiedzieli!!!

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NiepoprawnyTreść komentarza: Znowu zoo zawitało do Zamościa jak nie z lewa to z prawaData dodania komentarza: 12.08.2022, 10:20Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Wypowiedziała się fachowiec Miziuk. Szlag mnie trafia niekompetencja rządzących. Aby wyprowadzić ruch po za miasto trzeba dobudować dwa zjazdy z obwodnicy na Ulchówek i Łaszczówke, dopiero wtedy można myśleć o zamknięciu ronda.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:03Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: JannowakaTreść komentarza: nikt nie zauważa że obwodnica jest dla mieszkańców nie korzystna.... z niektórych punktów to trzeba jechać albo m8 kim do Bełżca lub z 6 na ul. Łaszczowiecką a do centrum z każdego zakątka miasta jest maks 3 do 4 km... brak wlotów na ulicy Listopadowej i ściegiennego zamknęło funkcjonalność dla mieszkańców i tyle... obwodnica nie służy miastu... obwodnica służy Tranzytowi...Data dodania komentarza: 12.08.2022, 09:12Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: PatrioTreść komentarza: Zniszczenie elewacji? Wybryk chuligański ale trzeba dorabiać ideologię. Bigoteria pełną gębą. W Polsce naprawdę jedt spokój i lepiej nie wnerwiać ludzi bo jak przyjdą problemy to ludzie będą wiedzieć co zrobić. Dlaczego Dworczyka nie ścigają za publikowanie matki boskiej z bronią...z tzw. piorunem. Obłuda i zakłamanieData dodania komentarza: 12.08.2022, 09:09Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Rozumiem, nie oceniam. Ale dobrze byłoby w Twoim przypadku wrócić do szkoły i tym razem chodzić na zajęcia z języka polskiego.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:57Źródło komentarza: Polak w pętli zadłużenia. Na kłopoty ma jeden sposób: kolejna pożyczkaAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Paście się, paście. Hipokryci.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:54Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”
Reklama
Reklama