Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 czerwca 2026 13:30
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Biłgoraj: Zdolna Weronika

W dniach 27-28 maja br. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się etap centralny XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Sukces odniosła uczennica Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.
Biłgoraj: Zdolna Weronika
Weronika został laureatką olimpiady.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przeprowadzana jest w trzech etapach: szkolnym (październik), okręgowym (kwiecień) i centralnym (maj).

W tegorocznym finale brali uczniowie szkół średnich z całej Polski, rywalizowali w 11 blokach tematycznych. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju reprezentowała uczennica Weronika Osuch z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w bloku tematycznym gastronomia.

Etap centralny olimpiady składał się z dwóch części: teoretycznej, w której uczestnicy rozwiązywali test mający 60 pytań oraz części praktycznej, gdzie uczestnicy musieli rozwiązać trzy zadania praktyczne. Po zmaganiach finałowych Weronika znalazła się w „dziesiątce” najlepszych w bloku gastronomia i otrzymała tytuł laureata XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku gastronomia.

Uczennicę do Olimpiady przygotowywały Anna Brodaczewska i Iwona Szeptuch nauczyciele przedmiotów zawodowych w ZSZiO w Biłgoraju.

Patronem medialnym XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych była Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a organizatorem zmagań Komitet Główny OWiUR przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Taka prawda. Treść komentarza: Jaka jest różnica czlowieku ! Nie wiesz juz teraz ile bys jeden z drugim chciał na tym interesie zarobić! Co moze nie pryskasz przed chwastami bo Ci sie nie chce schylic i wyplenić ręcznie chwasty . Data dodania komentarza: 5.06.2026, 12:12 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia Autor komentarza: Mieszkaniec 46 L. Treść komentarza: PiSlamu atak w m. Zamosc . Patologia chce byc góra zażarcie . Ludzie bez ambicji w tych stronach ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Zamość: Skandal w oświacie i dymisja wiceprezydenta miasta Marka Kudeli Autor komentarza: Zdrowa żywność . Treść komentarza: Nie maja kwiatów ale spojrz jak sie leje raz w tygodnie tego świństwa na porost i wydajność i tego na codzien wpierniczasz az Ci sie pozniej pieni w gebie ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 10:51 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia Autor komentarza: Ocena . Treść komentarza: Zagłosuj na bezszczelna konfederacje i Brauna dobrze wtedy Ci zrobi ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 10:30 Źródło komentarza: Sachajko wydał wszystko, Dąbrowskiej-Banaszek zostało najwięcej. A Romanowski? Sprawdziliśmy poselskie biura z regionu Autor komentarza: Dzieci Treść komentarza: No ale Dzień Dziecka to ładny zrobił,na bogato , brawo , a gmina daleko w tyle byle jak . Data dodania komentarza: 5.06.2026, 10:09 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Yfs Treść komentarza: Likwidacja cerkwi w okresie międzywojnia. Ot, taka tam polska niewinność. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 09:45 Źródło komentarza: Historyczny dzwon odkryty podczas budowy drogi w Hostynnem. Może to ślad po cerkwi
Reklama
Reklama
Reklama