Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 07:15
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Miejsce na piknik w ogrodzie - jak zaplanować przestrzeń?

Planując miejsce na piknik w ogrodzie, warto zastanowić się, gdzie zostanie umieszczony stół piknikowy drewniany i ławka piknikowa. Aby łatwiej było zagospodarować resztę przestrzeni. Współczesna technologia pozwala na wiele. Można zorganizować coś w rodzaju podestu, czy zawiesić tam lampki. które to wzbogacą otoczenie wieczorową porą.
Miejsce na piknik w ogrodzie - jak zaplanować przestrzeń?

 

Dodatkowe udogodnienia dla gości

W ogrodzie można też ustawić świece przeciw owadom. Albo specjalne pochodnie, które też są w stanie je odstraszać lub skutecznie odciągać od ludzi swoim blaskiem. Warto też pamiętać, że zarówno stół piknikowy drewniany jak też ławka piknikowa to elementy obowiązkowe. Jeśli impreza ma być udana. Można przecież tak samo siedzieć przy stole, w czasie pikniku, jak też zorganizować piknik w postaci szwedzkiego stołu. Tak czy siak, nawet urządzając harce wieczorne przy muzyce. Warto będzie na chwilę usiąść i odsapnąć. A w długie, wieczory spędzanie wolnego czasu z bliskimi na świeżym powietrzu. Może się okazać tym, czego naprawdę brakuje nam do odpoczynku. A tym samym regeneracji zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

 

Na słońcu, czy w cieniu?

Decydując się na wybór miejsca w ogrodzie. Warto się zastanowić, czy wybrać słoneczne położenie, czy raczej więcej cienia. Wiele zależy tu od tego, jak zamierzamy ten kącik urządzić. Słoneczne miejsce, to dobry pomysł, jeśli lubimy się opalać. Ale nadmiar słońca, także może być szkodliwy. Dlatego wybranie drzew, które dają cień, może być też dobrym rozwiązaniem. W innym przypadku, dobrze jest zbudować coś w rodzaju wiaty. Taka konstrukcja sobą będzie w stanie zapewnić chociaż trochę cienia, w upalne dni. A ten może przynieść ukojenie, odrobinę chłodu. A nawet być lepszą alternatywą dla drzew, w pobliży których zazwyczaj jest więcej owadów. A te bywają dość nieznośnie, zwłaszcza w gorące popołudnia. 

 

Podest, a może gęsta, skoszona trawa?

Miejsce na piknik można zorganizować w różny sposób. Dla chcących mieć stale miejsce na tego rodzaju imprezy. Dobrym rozwiązaniem może się okazać budowa podestu, na którym stanie stół piknikowy drewniany oraz ławka piknikowa. Jednak dla miłośników ogrodów, w których panuje pewien ład, jest dużo kwiatów, drzew i trawników. Fajnym pomysłem może być także organizowanie kącika na piknik, ciągle w innym miejscu. A jeśli dzięki temu jedno z nich okaże się bardziej trafionym, od innych. Będzie można już tam zawsze organizować miejsce spotkań, albo regularne pikniki. Warto także zastanowić się nad innymi elementami. Takimi jak bliskość oczka wodnego, które z jednej strony może poprawiać relaks. A z drugiej strony, powodować większą obecność insektów w powietrzu w jego pobliżu.

 

Siatki, osłony i nakładki

Kolejną ważną sprawą w upalne dni, kiedy przyroda budzi się do życia. Albo jest już w pełni obudzona, bo nadchodzi pełnia lata. Okazać się może ochrona przed insektami, takimi jak komary, czy nawet osy. One nie tylko mogą kąsać i pozostawiać bolące miejsca na ciele. Ale inne zagrożenie mogą stanowić dostając się do żywności, pozostawionej pod gołym niebem. I tak, zarówno komary, muchy, czy wspomniane osy lubią wszystko co słodkie. Wystarczy chwila nieuwagi, aby taki owad znalazł się w naszym napoju. A niezauważony, może narobić szkód, a nawet stanowić zagrożenie dla naszego życia oraz zdrowia. Dlatego wiosną, a także latem i ciepła jesienią, warto jest stosować różnego rodzaju siatki, osłony, czy nawet nakładki na żywność. Pozostawiają na zewnątrz.

Stoły i ławki piknikowe znajdziesz na stronie https://www.lawkaogrodowa.pl/stol-piknikowy


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: w sedno Treść komentarza: TAAAAK. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:27 Źródło komentarza: Zamość: Modlili się za pomordowanych na Wołyniu Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Oo Zaczynaja juz grozić!wierchuszka ukraińska Kaczynski Duda PiS wpuscili ich tutaj setki tysięcyNIEDOBRZE! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:26 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Butu, nie !! Treść komentarza: Ani sąsiadów, ani sojuszników, ani towarów, ani żadnej współpracy , ani żadnej kawy po pracy z "sąsiadem" ,oto obraz Polski, pod "butem Kaczyńskiego!!!!! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:25 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: pucia Treść komentarza: Oddaj mi "łopateckę" bo ci zabiorę wiaderecko" ,oj gdzie ta dyplomacja, jak widać "nima", Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:21 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: FRANEk Treść komentarza: Bardzo dobrze Panie Prezydencie Nawrocki !!!popieram ja i zdecydowana większość Polaków dla których to Polska jest najwazniejszaZarówno Zełeński który odniósł się do Polaków i Polski obelzywie jak i inni tutaj wymienieni na tak wielkie odznaczenia polskie na pewno nie zasłuzyli! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:04 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Z Treść komentarza: Jak będą się z nim tak cackać, to raczej nie zdążą go posadzić zanim kogoś zabije. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:42 Źródło komentarza: Trzeszczany: Jaguarem taranował radiowóz. Grozi mu wieloletnie więzienie
Reklama
Reklama
Reklama