Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 10:41
Reklama

Biłgoraj: Promesy dla strażaków

W poniedziałek, 21 marca, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju wręczony promesy dla strażaków. Łącznie przyznano 130 tys. zł dla 50 jednostek na zadania z zakresu porządku i bezpieczeństwa publicznego, ratownictwa i ochrony ludności.
Biłgoraj: Promesy dla strażaków
Wręczono promesy na łączną kwotę 130 tys. zł.
Autor: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

W minionym roku samorząd powiatu biłgorajskiego po raz drugi ogłosił konkurs ofert dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Jednostki mogły starać się o dofinansowanie z zakresu porządku, bezpieczeństwa, ratownictwa i ochrony (upowszechnianie wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa i obronności w formie konkursów, imprez, publikacji; doskonalenie umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia poprzez ćwiczenia, szkolenia; podnoszenie gotowości bojowej jednostek ochotniczej straży pożarnej poprzez zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego). Na ten cel przeznaczono 130 tys. zł.  

 -To środki, które pozwolą doposażyć naszej jednostki, w sprzęt czy podnieść ich gotowość bojową przez szkolenia, a to w konsekwencji przełoży się na bezpieczeństwo nas wszystkich - mówi starosta biłgorajski Andrzej Szarlip. Pomysłodawcą konkursu ofert dla jednostek OSP jest Jan Małysza, członek Zarządu Powiatu. - Jednostki mogą wykorzystać te środki na zakup dowolnego przydatnego im w działaniach i służbie sprzętu. Wkład własny jednostek jest minimalny i wynosi jedynie 10%. chcemy by nasze jednostki działały nie tylko na nowym profesjonalnym sprzęcie, ale i by świadczona przez nich służba stała na jak najwyższym poziomie - dodaje Jan Małysza.
We wręczeniu promes uczestniczyła poseł Beata Strzałka, Andrzej Łagożny członek Zarządu Powiatu oraz radni Rady Powiatu. Obecny był także Mirosław Bury, Komendant Powiatowy Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

Podczas spotkania, emerytowani druhowie jednostek OSP, otrzymali decyzje o przyznaniu dodatku do emerytur, zgodnie z ustawą o Ochotniczych Strażach Pożarnych z grudnia 2022 roku.
Wsparcie z budżetu powiatu otrzymały następujące jednostki OSP:
Gmina i miasto Biłgoraj: Kajetanówka, Stary Bidaczów, OSP RWiE Biłgoraj, Bukowa, Korytków Duży, Nadrzecze, Hedwiżyn, Sól, Dąbrowica, Smólsko Duże, Dereźnia Solska.

Gmina Aleksandrów: Aleksandrów II.

Gmina Józefów: Józefów, Majdan Nepryski.

Gmina Tereszpol: Lipowiec, Tereszpol Kukiełki,  Tereszpol Zaorenda.

Gmina Biszcza: Biszcza I, Biszcza II, Bukowina.

Gmina Potok Górny: Szyszków, Potok Górny, Lipiny Górne Lewki, Lipny Górne Borowina, Dąbrówka, Lipiny Dolne.

Gmina Księżpol: Księżpol, Korchów Drugi, Majdan Stary, Rogale.

Gmina Frampol -  Teodorówka, Radzięcin.
Gmina Goraj: Kondraty,  Zagrody, Goraj.

Gmina Turobin: Żabno, Tarnawa Duża, Przedmieście Szczebrzeszyńskie, Rokitów, Nowa Wieś,  Turobin, Kolonia Guzówka, Czernięcin Główny.

Gmina Łukowa: Łukowa, Osuchy.

Gmina Obsza: Babice, Obsza.

Gmina Tarnogród: Wola Różaniecka, Luchów Dolny, Tarnogród.

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama