Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 11:31
Reklama

Druhowie z Bełżca nie ustają w pomocy Ukraińcom [ZDJĘCIA]

Druhowie z Bełżca tym razem zjednoczyli siły ze strażakami ze Słupna koło Radzymina, żeby pomóc Ukraińcom. Dary, które przywieźli ze sobą strażacy z OSP Słupno już trafiły na przejście graniczne w Hrebennem. "Pomagamy dalej" - zapewniają strażacy.
Druhowie z Bełżca nie ustają w pomocy Ukraińcom [ZDJĘCIA]
Autor: Fot. Facebook OSP Bełżec I

Druhowie z gminy Bełżec od tygodnia są w akcji. Robią wszystko, by pomóc tym, którzy przed wojną uciekli do Polski i tym, którzy w Ukrainie zostali. Zbierają dary i dostarczają je potrzebującym. 2 marca odwiedzili ich strażacy z jednostki OSP Słupno (woj. mazowieckie). Przywieźli ze sobą w trzech busach mnóstwo rzeczy: żywność, koce, śpiwory, wodę, soczki, mleko i słoiczki dla dzieci, słodycze, leki oraz wiele innych. ustalili z kierownictwem PSG w Hrebennem, że mają je dostarczyć na przejście graniczne.

Po drodze wstąpili do punktu recepcyjnego w Lubyczy Królewskiej.

- Zostaliśmy poproszeni o przewiezienie wózków dla dzieci, bo ktoś dzwonił, że są na już potrzebne. Druhowie ze Słupna błyskawicznie zadziałali i po kilkunastu minutach wózki były na przejściu - relacjonują strażacy.

Z Hrebennego pojechali do Tomaszowa Lubelskiego na Sokolnię. Tam też zostawili sporo potrzebnych uchodźcom rzeczy. Potem ruszyli do Lubyczy. Na miejscu okazało się, że dwie rodziny z Ukrainy szukają transportu na lotnisko w Warszawie. Druhowie ze Słupna zaproponowali, że odbiorą Ukraińców spod samej granicy. Tak tez zrobili. 

To tylko jeden z tych kilku ostatnich dni, które są dla strażaków równie intensywne. Nie dają sobie ani chwili wytchnienia, cały czas organizują przewóz potrzebnych rzeczy, transport rodzinom z dziećmi. Mówią, że nie mogliby stać bezczynnie, są po to, by pomagać drugiemu człowiekowi. Teraz też niosą ratunek. 

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama