Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 01:05
Reklama

E-sport: Zamojska Liga FIFA

W sobotę, 29 stycznia o godz. 13 w Miejscu Spotkań w Starej Bramie Lubelskiej rozegrany zostanie pierwszy z cyklu siedmiu turniejów w ramach Grand Prix Zamojskiej Ligi FIFA. Rozgrywki prowadzone będą pod patronatem medialnym „Kroniki Tygodnia”.
E-sport: Zamojska Liga FIFA
Autor: Fot. pixabay.com

Startuje Zamojska Liga FIFA. W grudniu zorganizowany został turniej, będący prologiem ligi. Uczestniczyło w nim dziewiętnastu zawodników. Wygrał Konrad Pupiec. Teraz nadszedł czas na pierwszy oficjalny turniej. Zawody odbędą się 29 stycznia (sobota) w Miejscu Spotkań w Starej Bramie Lubelskiej. Początek rozgrywek – o godz. 13. Cykl Grand Prix Zamojskiej Ligi FIFA składał się będzie z siedmiu turniejów, rozgrywanych w comiesięcznych odstępach aż do lipca.

– E-sport jest coraz bardziej popularny. Zamojska Liga FIFA to projekt, którego nie ma jeszcze w naszym regionie. Chcemy, aby nasze spotkania skupiały graczy w różnym wieku, o podobnych zainteresowaniach. Chcemy zintegrować zamojskie środowisko pasjonatów gry FIFA. Do tej pory lokalni gracze mieli ze sobą kontakt jedynie w Internecie – mówi Michał Szubtarski, jeden z pomysłodawców i organizatorów Zamojskiej Ligi FIFA.

W lidze mogą wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie. W pierwszej rundzie wystartuje 21 zgłoszonych zawodników. Będą najpierw rywalizować w czterech grupach systemem „każdy z każdym”. Po dwóch najlepszych graczy awansuje do fazy pucharowej (ćwierćfinały, półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał). – W każdym turnieju weźmie udział co najmniej 16 zawodników, jednak nie więcej niż 21. Jeśli chętnych będzie więcej, to rozegramy eliminacje. Mamy do dyspozycji cztery projektory, cztery 65-calowe ekrany – informuje Maciej Szubtarski, drugi z pomysłodawców i organizatorów.

W każdym turnieju najlepsi, w zależności od zajętego miejsca, będą zdobywali punkty do Grand Prix. Suma punktów zdobytych łącznie w siedmiu planowanych turniejach wyłoni zadecyduje o mistrzostwie ligi. Inicjatorzy rozgrywek mówią, że chcieliby rozgrywać turnieje w różnych miejscach w Zamościu.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AntypisTreść komentarza: Co za debilizm miliony wydawać na 20 metrowy beton wał na wale przeznaczycie te pieniądze na skate park będzie więcej atrakcjiData dodania komentarza: 01.07.2022, 22:56Źródło komentarza: Wolica Śniatycka: To będzie ogromny pomnik! Czy zostanie atrakcją turystyczną?Autor komentarza: SzwagierTreść komentarza: No niestety. Miączyn nie do ruszenia hahahaData dodania komentarza: 01.07.2022, 20:14Źródło komentarza: Kto odchodzi? Kto przychodzi? Zmiany w parafiach w regionie [LISTA]Autor komentarza: Mieszkaniec gminyTreść komentarza: Jestem bardzo Ciekaw kto stał za powstrzymaniem zamknięcia szkoły. Rodzice dzieci uczących się w łączonych klasach czy bardziej pracownicy szkoły. Nawiązując do informacji jakie zabrałem na ten temat najbardziej niezadowolony jest jeden Pan który miał w szkole 2 ( woźny, palacz) praca pod domem... Żyć nie umierać... Ale szkoda tych dzieci które były opóźnione poprzez łączone klasy. PozdrawiamData dodania komentarza: 01.07.2022, 19:22Źródło komentarza: W gminie Tarnawatka zostaje tylko jedna szkołaAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Artysta Łukasz kiedyś śpiewał na różny.ch scenach i dorobek ma bardzo bogaty, miło, że dotarł też do HrubieszowaData dodania komentarza: 01.07.2022, 17:03Źródło komentarza: Hrubieszów: Łukasz Zagrobelny zagra na powitanie wakacjiAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Teraz Złoci Jubilaci do godów Dębowych to już szybko zleci, Wszystkim zdrowia życzę.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:47Źródło komentarza: Gorajec/Dzielce: Złote pary na złotych godachAutor komentarza: Szkolny kabaretTreść komentarza: No właśnie. Dobry uczeń nauczy się bez korepetycji. Bo jest dobry.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:39Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieci
Reklama