Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 04:25
Reklama

Tyszowce: Na ten nowy rok

Do tyszowieckiej rady miejskiej dołączył nowy radny. Rada uchwaliła wyższe stawki wynagrodzenia dla siebie i dla burmistrza. W miasteczku przybyła nowa ulica, dokładniej to nazwano uliczkę dotychczas bezimienną. Z takimi to nowościami weszły Tyszowce w 2022 rok.
Tyszowce: Na ten nowy rok
Autor: Fot. pixabay.com

Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście, obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców – te słowa wypowiedział nowy radny Wojciech Tomasz Karpiński, który zajął w radzie miejsce Pawła Kościołko (jesienią zrezygnował z mandatu), i tym samym oficjalnie dołączył do tyszowieckiej rady.

Rada już w uzupełnionym składzie podjęła podczas ostatnich sesji w minionym roku szereg uchwał. To m.in. podwyżka wynagrodzenia dla burmistrza. Uchwalono, że burmistrz Andrzej Podgórski otrzyma wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 9 tys. zł, dodatek funkcyjny w wys. 2,5 tys. zł oraz dodatek specjalny w wys. 3,450 zł. Co razem daje 14950 zł (do tego dolicza się jeszcze dodatek stażowy). To nieco powyżej minimalnej kwoty ustalonej w ustawie – 13963 zł. Ta maksymalna wynosi 19470 zł.

Diety podnieśli sobie także radni. Przewodniczący rady dostaje teraz 1400 zł miesięcznie, wiceprzewodniczący 800 zł. Radni za udział w sesji 300 zł, a za udział w posiedzeniach komisji stałych i doraźnych 200 zł. Także 200 zł dostaną za udział w sesjach, komisjach stałych oraz naradach sołtysów zwoływanych przez burmistrza.

Na koniec ubiegłego roku nazwę dostała droga wewnętrzna w Tyszowcach (łączy się z u. Szwedzką) oznaczona w ewidencji gruntów jako działki o numerach ewidencyjnych: 1651/7 i 1651/13. Teraz jest to ulica Zacisze.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Demon 03.02.2022 14:37
Niech się pocieszy jeszcze trochę nie żałujcie mu niedługo już mu zostało jeszcze półtora roku i koniec tej komedii ,niech Zajączek wraca i zrobi porządek z tą " przeterminowaną" ekipą

? Skok na kasę ? 14.01.2022 08:49
Skok na kasę , tak wygląda burmistrz i rada .

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama