Kobieta zgłosiła sprawę policji w poneidziałek, 13 grudnia. Opowiedziała, że mężczyznę poznała w czerwcu przez portal społecznościowy. Zaczęli ze sobą pisać. Zbliżyli się na tyle, że nowy znajomy zwierzył się 47-latce z całegho swojego życia.
Opowiedział, że jest mieszkającym we Francji wdowcem, który zajmuje się handlem samochodami. Zapewniał, że poza poważnie chorym synem nie ma rodziny, bo matka i ojciec również zmarli.
Po raz pierwszy o pieniądze poprosił już po kilku tygodniach znajomości. Wtedy rzekomo potrzebował ich, aby odebrać zamówione samochody. Mówił również, że został napadnięty, raniony nożem, trafił do szpitala i musi zapłacić za leczenie, a jest bez grosza. Wspominał również o konieczności opłacenia terapii dla syna. Za każdym razem, gdy prosił o pożyczkę, a robił to wielokrotnie, zapewniał, że jak tylko "stanie na nogi", spłąci dług z nawiązką.
47-latka bardzo mu współczuła i we wszystko wierzyła. Łącznie "pożyczyła" mężczyźnie prawie 63 tys. zł. Ale on wciąż chciał więcej. W końcu powiadomiła go, że zrywa znajomość. Wtedy internetowy przyjaciel błagał, by tego nie robiła i... znów prosił o pieniądze.
Kobieta uznała, że tego już za wiele, zrozumiała, że została oszukana i zgłosiła sprawę w komendzie
Poszukiwania oszusta trwają, a tymczasem policjanci ostrzegają przed tego rodzaju znajomościami.
– W kontaktach z poznanymi przez Internet osobami należy zachować ostrożność. W rzeczywistości nie wiemy przecież, jakie zamiary wobec nas ma poznana w sieci osoba. Nie należy wierzyć we wszystkie opowiadane historie, nie należy również spełniać próśb finansowych „internetowych znajomych” bez wcześniejszego upewnienia się, czy przypadkiem nie mamy do czynienia z oszustem, który wykorzystując naszą łatwowierność, życzliwość i empatię - chce wzbogacić się naszym kosztem – podpowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.
Niestety, takie i podobne historie zdarzają się co jakiś czas. Z reguły ofiarami internetowych naciągaczy padają kobiety.
Czytaj także: Naiwna kobieta. "Amerykańskiemu żołnierzowi" oddała prawie 200 tys. zł!
Czytaj także: Znajomy z Internetu wyłudził od 68-latki pieniądze
Czytaj także: Znajomy z internetu okazał się oszustem. 25-latka straciła sporą gotówkę
Czytaj także: Smutny finał internetowej znajomości. Zakochana 41-latka oddała oszustowi pieniądze

![Uroczysta gala z okazji 30. rocznicy utworzenia Związku Gmin Lubelszczyzny [GALERIA ZDJĘĆ] Uroczysta gala z okazji 30. rocznicy utworzenia Związku Gmin Lubelszczyzny [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-uroczysta-gala-z-okazji-30-rocznicy-utworzenia-zwiazku-gmin-lubelszczyzny-galeria-zdjec-1765968180-16.jpg)
![The Voice of Głowacki - IX Przesłuchania w Ciemno za nami [GALERIA ZDJĘĆ] The Voice of Głowacki - IX Przesłuchania w Ciemno za nami [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-the-voice-of-glowacki-ix-przesluchania-w-ciemno-za-nami-galeria-zdjec-1765968608-35.jpg)
![Przedstawiciele Lubelszczyzny w Radzie Rolnictwa przy Prezydencie RP [ZDJĘCIA] Przedstawiciele Lubelszczyzny w Radzie Rolnictwa przy Prezydencie RP [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-przedstawiciele-lubelszczyzny-w-radzie-rolnictwa-przy-prezydencie-rp-zdjecia-1765967904-14.jpg)




![Świętowali swoje 30-lecie. Związek Gmin Lubelszczyzny docenił doświadczonych samorządowców [ZDJĘCIA] Wyróżnienia zostały przyznane podczas uroczystej gali z okazji 30-lecia związku.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-swietowali-swoje-30-lecie-zwiazek-gmin-lubelszczyzny-docenil-doswiadczonych-samorzadowcow-zdjecia-1765970090.jpg)







![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze