Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 06:47
Reklama

Szkoła a koronawirus. Dyrektor ma to zorganizować

Ministerstwo edukacji dało zielone światło, by inaczej traktować uczniów po szczepieniach.
Szkoła a koronawirus. Dyrektor ma to zorganizować
Uczniowie, którzy przeszli szczepienie nie są obejmowani kwarantanną, więc mogą uczęszczać do szkoły, jeżeli dyrekcja zdecyduje się takie rozwiązanie wprowadzić.
Autor: Fot. pixabay.com

Skoro i tak zaszczepieni nie byli izolowani, to czemu nie mieliby chodzić do szkoły – z takiego założenia, po rekomendacji Rady Konsultacyjnej do spraw Bezpieczeństwa w Edukacji wyszedł resort kierowany przez Przemysława Czarnka i dał dyrektorom szkół narzędzie pozwalające na inną niż dotychczas organizację zajęć w klasach, gdzie pojawił się koronawirus.

Nie pozwalamy na podział dzieci na zaszczepione i niezaszczepione, ze względów organizacyjnych w szczególności. Bardzo trudno jest zorganizować zajęcia w ten sposób, że część dzieci jest w klasie, a część jest w domu. Więc jeśli pojawia się sytuacja, że trzeba z uwagi na ognisko zakaźne kierować dzieci na naukę zdalną, to kierujemy całą klasę na kilka lub kilkanaście dni, bez dzielenia na zaszczepione i niezaszczepione – wyjaśniał na samym początku roku minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Rzeczywistość zweryfikowała te założenia. Bo w praktyce było tak, że na zdalne nauczanie przechodziła cała klasa, ale kwarantanną, a więc obowiązkiem przebywania w izolacji objęci byli tylko uczniowie, którzy nie szczepili się przeciwko COVID-19. W drugiej połowie listopada resort zmienił więc taktykę i zgodził się, by zaszczepieni uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych, a także, w miarę możliwości organizacyjnych, uczęszczanie na obowiązkowe zajęcia w trybie stacjonarnym.

Na koniec zeszłego tygodnia w województwie lubelskim było przeszło 400 szkół i przedszkoli, które musiały częściowo, ale też całkowicie przejść na naukę zdalną: 22 w pow. biłgorajskim, 26 w hrubieszowskim (w Moniatyczach i Werbkowicach całkowicie), 21 w tomaszowskim, 22 w zamojskim (w Niewirkowie całkowicie) i 20 w Zamościu (przedszkole nr 14 całkowicie). Czy korzystały z nowych rekomendacji resortu edukacji?

Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Stary 30.11.2021 17:11
To co teraz będą dzieci straszyć

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama