Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 10:31
Reklama

Bełżec wyemituje obligacje

Rada gminy Bełżec zgodziła się na emisję obligacji komunalnych na kwotę 1,9 mln zł. Pozyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na wkład własny do realizowanych przez samorząd inwestycji.
Bełżec wyemituje obligacje
Autor: Fot. pixabay.com

Na realizację inwestycji w tym roku zaplanowano w gminnym budżecie ponad 3,5 mln zł. A chodzi między innymi o: termomodernizację ośrodka zdrowia, budowę sieci kanalizacyjnej w Szaleniku-Kolonii, dróg gminnych i oświetlenia ulicznego, budowę skate parku, modernizację i poszerzenie placu zabaw.

Emisja obligacji zostanie przeprowadzona w tym roku. Pierwszy wykup nastąpi w 2024 r. i będzie trwał do 2028 roku. Wydatki związane z przeprowadzeniem emisji i wypłatą oprocentowania zostaną pokryte z dochodów własnych gminy.

 – Podjęcie tej uchwały było konieczne, żebyśmy mogli zrealizować wszystkie te zadania – podkreśla Jolanta Malec, skarbnik gminy Bełżec.

Radni nad uchwałą dotyczącą emisji obligacji komunalnych nie debatowali. Podjęli ją większością głosów. Za emisją obligacji było 9 radnych, 2 było przeciw.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
złamane pióro 26.11.2021 09:43
Zobaczcie sobie jakie jest zadłużenie gminy. Stare układy, ustawiane przetargi. Fest osiągnięcie. Czy w tej gazecie piszecie artykuły na zamówienie. mm jest jak prywatny redaktor PSLowskich dawnych rządzących.

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama