Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:52
Reklama

Perły Biznesu zostały rozdane. Gala zachwyciła gości (ZDJĘCIA)

Czwarta edycja plebiscytu Perły Biznesu już za nami. Nagrodziliśmy przedsiębiorców, samorządy i ludzi z pasją. Pięknie dziękujemy za udział i niezapomniane przeżycia.
Perły Biznesu zostały rozdane. Gala zachwyciła gości (ZDJĘCIA)
Autor: Fot. Adam Gąsianowski

Okres pandemii był trudny dla wszystkich przedsiębiorców. Wyszliśmy z niego mocniejsi i jeszcze bardziej głodni sukcesu. Dzisiejszy wieczór jest najlepszym potwierdzeniem tego, że ten sukces udało się nam wszystkim osiągnąć. "Kronice Tygodnia" przygotować plebiscyt i dzisiejszą galę, a zgromadzonym tu przedsiębiorcom zdobyć nagrody, które za chwilę będziemy wręczać – mówił, otwierając ceremonię Piotr Pyrkosz, redaktor naczelny "Kroniki Tygodnia". 

Każdy z nagrodzonych czuł się wyróżniony, co wyraźnie wybrzmiewało w kuluarach.

 – Ten wieczór był dla nas bardzo udany. Zdobyliśmy pierwsze miejsce w swojej kategorii jako średnie przedsiębiorstwo, czego się nie spodziewaliśmy. To dla nas bardzo miłe zaskoczenie. Cieszymy się, że tak dużo osób zna naszą firmę, darzy nas zaufaniem i że to właśnie na nas zagłosowało. Dziękujemy serdecznie za nominację i że mogliśmy się zaprezentować na tak uroczystej gali –  mówił Adam Kurantowicz, hrubieszowski producent wędlin, zdobywca Perły Biznesu w kategorii Średnie Przedsiębiorstwo. 

Wtórował mu Henryk Dolanowski, prezes Archipelagu Roztocze, zwycięzca kategorii Debiut Roku. – Wyróżnienie przyznane Parkowi Żywiołów w Budach jest dla nas bardzo miłą niespodzianką. Cieszymy się, że wkład zespołu parku w uatrakcyjnienie naszej małej ojczyzny – Roztocza został dostrzeżony i doceniony. Gala Pereł Biznesu wywarła na mnie duże wrażenie swoim profesjonalizmem i klasą. Stanowiła idealną oprawę dla przekazania wyrazów uznania wszystkim twórcom sukcesu nominowanych i nagrodzonych przedsiębiorstw – komentował, odbierając nagrodę twórca Parku Żywiołów. 

Swojego zaskoczenia nie krył też Łukasz Bielak z Browaru Aleksandria Roztoczańska, z którym rozmawialiśmy już po gali.  – Bardzo się cieszymy z drugiego miejsca w kategorii Debiut Roku. Jest to wielkie wyróżnienie dla naszego browaru. Mamy nadzieję, że nasze produkty będą jeszcze bardziej rozpoznawalne. Cieszymy się, że spośród tak silnej konkurencji konsumentom przypadł do gustu nasz produkt. Gratulujemy laureatowi zajęcia pierwszego miejsca i życzymy mu wielu sukcesów. Tytuł, który otrzymaliśmy, jest dla nas zachętą do jeszcze cięższej pracy i lepszych wyników w przyszłości. Bardzo dziękujemy za nominację i możliwość wzięcia udziału w plebiscycie. Żona była pod wrażeniem zarówno całej gali, poziomu przygotowania tego wydarzenia, znakomitych gości, celebrytów i przedstawicieli poszczególnych szczebli samorządowych – mówił, nie kryjąc dumy.

 

W tym roku poszerzyliśmy formułę plebiscytu o kategorię Kobieta Sukcesu i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę.

 – Jestem zaszczycona, że mogę tu dzisiaj być, odbierać tak wspaniałą nagrodę. Z tego miejsce pragnę podziękować "Kronice Tygodnia" za nominację, za zauważenie dziedziny naturoterapii. Wszystkim, którzy oddali na mnie głosy, a przede wszystkim mojemu mentorowi i mistrzowi Romanowi Masłykowi. To on przekazał mi ten cenny dar prowadzenia terapii naturalnej, chiropraktyki, którą mogę wykorzystywać codziennie i widzieć radość pacjentów, którzy wracają do zdrowia. Kochani, to, co po nas pozostanie to dobro, które daliśmy innym. Raz jeszcze dziękuję – mówiła, wzbudzając burzę braw Agnieszka Chróściewicz ze Studia Naturoterapii w Zamościu, zdobywczyni Perły Biznesu w kategorii Kobieta Sukcesu. 

Perły Biznesu, co często podkreślamy, mają też swój szlachetny wymiar. Nie mogło więc zabraknąć statuetki dla Dobroczyńcy Roku, którym okrzyknięto Danutę Muzyczkę.  – Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim państwu za oddane na mnie głosy i za dobre słowo. Ale moja wygrana nie jest sukcesem jednej osoby, bo bez dobrych ludzi, których spotykam na swojej drodze przy każdej akcji charytatywnej nie byłaby możliwa. Wdzięczność ludzi, którym się pomaga, jest ogromna i to jest bezcenne – nie kryła wzruszenia, odbierając nagrodę.

Kapituła konkursu postanowiła w tej kategorii przyznać trzy Perły Biznesu. Oprócz Danuty Muzyczki otrzymały je także Kinga Dyniec i Fundacja Falków.  – W imieniu Fundacji chciałbym serdecznie podziękować kapitule za przyznanie nagrody w kategorii Dobroczyńca Roku. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt fundacji na czele z przewodniczącą rady, panią Marzeną Łozą. Na ręce małżonki Lidzi, która była ze mną na gali, chciałbym złożyć podziękowania najbliższej rodzinie. Gratuluję konkurencji, nominowanym do nagród paniom: Kindze Dyniec i Danucie Muzyczce. Wielką galę uświetnił Stefano Terazzino, ale dla nas gwiazdą wieczoru była córka pani Doroty WiatrMartyna. Na podkreślenie zasługuje profesjonalne przygotowanie i prowadzenie gali, stworzenie miłej atmosfery przez redakcję "Kroniki Tygodnia". Trafionym pomysłem było uhonorowanie wyróżnionych pięknymi statuetkami – powiedział Henryk Malec, założyciel Fundacji Falków.  

 – Cudownie jest choć przez chwilę czuć się tak wyjątkowo. Otrzymane wyróżnienie w działalności charytatywnej dedykuje moim kochanym rodzicom - bez ich wychowania i wsparcia nie byłoby mnie tutaj, gdzie jestem. Dzięki takim wyróżnieniom wiem, że jestem w odpowiednim miejscu i wiem, że nie przestanę pomagać potrzebującym – powiedziała Kinga Dyniec, trzecia laureatka w kat. Dobroczyńca Roku.

Żałować mieli czego Ci, których tego wieczoru zabrakło w Hotelu Koronnym. 

– Niestety nie udało mi się dotrzeć na galę, czego żałuję, ale wypadł mi nagły wyjazd. Nagroda, pierwsze miejsce w naszej kategorii, jest ogromnie miła. Jesteśmy wielce zaskoczeni, ale też bardzo zadowoleni. Perła Biznesu ma nas jako przedsiębiorstwo motywować do dalszej systematycznej pracy. Jesteśmy zobowiązani, żeby utrzymać się na odpowiednim poziomie. Dziękujemy –  powiedział Jarosław Kuchta z Małopolskiej Hodowli Roślinktóra otrzymała Perłę Biznesu w kategorii Duże Przedsiębiorstwo. 

A żałować było czego, bo program gali aż kipiał od artystycznych wrażeń i emocji. Swoim pięknym głosem zachwyciła wszystkich Martyna Wiatr z Zamościa, absolwentka szkoły muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu, prywatnie córka naszej redakcyjnej koleżanki z Biura Reklamy, Doroty Wiatr. Mocnym akcentem swoją obecność na scenie podkreśliła też inna utalentowana kobieta z naszej redakcji, Aneta Szpinda, która nie tylko z gracją poprowadziła galę, ale dała też popis swojego talentu wokalnego. Potem publiczność do czerwoności rozgrzała Aneta Faiza Lechowicz, rozkochana w belly dance artystka, która zmysłowym tańcem orientalnym wprowadziła w anturaż pełnej przepychu sali Hotelu Koronnego magiczny klimat. A był to dopiero przedsmak tanecznego show, które dali Stefano Terrazzino i Paulina Biernat. Trudno opisać słowami jak niesamowite emocje towarzyszyły ich występowi. Dość zaznaczyć, że to, co można zobaczyć w telewizji podczas programu Taniec z Gwiazdami, w którym biorą udział, to zaledwie namiastka występu, jaki nasi goście mogli obejrzeć na żywo. Stefano zatańczył nie tylko z Pauliną Biernat, ale też z laureatką naszego plebiscytu Agnieszką Chróściewicz, z kolei inną z naszych kobiet sukcesu Katarzynę Figurę zaprosił do duetu wokalnego. Ich wykonanie włoskiego szlagieru "Felicita" goście gali nagrodzili owacjami na stojąco.  

– Minęło kilka dni od gali Pereł Biznesu, a ja nadal jestem pod wielkim wrażeniem organizacji tego wydarzenia. Wszystko było perfekcyjnie przygotowane począwszy od czerwonego dywanu i pysznego szampana, a kończąc na DJ-u, który po części oficjalnej grał muzykę dla każdego i można się było wytańczyć do upadłego. Po raz kolejny bardzo dziękuję "Kronice Tygodnia" za dostrzeżenie mojej pracy, w którą wkładam całe swoje serce. To dla mnie wielkie wyróżnienie. Dziękuję też wszystkim, którzy na mnie głosowali. Najwięcej emocji tego wieczoru wywołał we mnie niespodziewany duet ze Stefano Terrazzino! Miałam to szczęście, że trafił w utwór, który akurat znam na pamięć i mogłam z nim nie tylko postać na scenie, ale też zaśpiewać! Było cudownie! – mówi na koniec rozentuzjazmowana zdobywczyni trzeciego miejsca w kategorii Kobieta Sukcesu Pereł Biznesu Kroniki Tygodnia. 

Każdy z naszych gości chciał mieć zdjęcie z zabójczo przystojnym Stefano, nic więc dziwnego, że po jego koncercie ustawiła się doń długa kolejka. Jak na prawdziwego Włocha przystało Terrazzino chętnie pozował, rozdając uśmiechy na prawo i lewo, a męska część publiczności chciała też fotograficzną pamiątkę ze zjawiskowo piękną Pauliną Biernat. W tym czasie na scenie zagościł zaś Krzysztof Lalik, czyli DJ ALEX, który bawił wszystkich do białego rana.  

Piotr Zając, wiceprezydent Zamościa:

Szanowni laureaci, nominowani, przedsiębiorcy, samorządowcy, to jest wasze święto, wasz wieczór. Chciałem podziękować redakcji "Kroniki Tygodnia" za przedsięwzięcie, które docenia pracę samorządowców, przedsiębiorców. Chciałbym w sposób szczególny podziękować po pierwsze za to, że z efektów Waszej pracy korzystamy na co dzień, czy to branża spożywcza czy budowlana. Po drugie Państwo w sposób istotny, pośredni i bezpośredni kształtujecie dochody jednostek samorządu terytorialnego. Wreszcie po trzecie Państwo tworzycie miejsca pracy, tu na miejscu, nie za granicą, zatrudniacie osoby, które tu mieszkają, utrzymują swoje rodziny. Przygotowując się do dzisiejszej gali, zerknąłem do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej, proszę sobie wyobrazić, że w samym mieście Zamość mamy ponad 4 tys. aktywnych przedsiębiorców. To bardzo duża liczba, chciałbym powiedzieć, że samorząd nie tylko miasta Zamość, ale myślę, że wszyscy przedstawiciele samorządu tutaj obecni, są do państwa dyspozycji, zapraszają do współpracy. Gratuluję prowadzenia, poziomu części artystycznej. Wszystkim nominowanym i nagrodzonym gratuluję. W imieniu prezydenta Andrzeja Wnuka również dziękuję za statuetkę.

 

LAUREACI PLEBISCYTU PERŁY BIZNESU

MIKROPRZEDSIĘBIORSTWO:

Perła Biznesu: BUD-BRAM

2 miejsce: Buduver

3 miejsce: Pierogi domowe od Agi

MAŁE PRZEDSIĘBIORSTWO:

Perła Biznesu: BeanPol

2 miejsce: Producent stropów TERIVA K. Skrok

3 miejsce: PPHU Jacker

ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWO:

Perła Biznesu: Masarnia z ubojnią Adam Kurantowicz

Miejsce 2: ARS Piekarnia i Cukiernia

Miejsce 3: Wanicki Serwis Sp. z o.o.

DUŻE PRZEDSIĘBIORSTWO:

Perła Biznesu: Małopolska Hodowla Roślin Sp. z o.o.

Miejsce 2: Meble Polskie Janusz Fijałek

DEBIUT ROKU:

Perła Biznesu: Park Żywiołów-Archipelag Roztocze

2 miejsce: Browar Rzemieślniczy Aleksandria Roztoczańska

3 miejsce – Salon Łazienek BLU w Zamościu

DOBROCZYŃCA ROKU:

1 miejsce: Danuta Muzyczka

2 miejsce: Fundacja Falków

3 miejsce: Kinga Dyniec

KOBIETA SUKCESU:

Perła Biznesu: Agnieszka Chróściewicz

2 miejsce: Jagoda Kupiec

3 miejsce: Katarzyna Figura

PRODUKT ROKU:

Perła Biznesu: Macerat pyłku kwiatowego konopi siewnych firmy Zielony Olej

2 miejsce: Stary piernik Wędrowycza z ARS PIEKARNI Antoni Skrzypa

3 miejsce: Miód fasolowy z gospodarstwa pasiecznego Dary Pszczół

INWESTYCJA SAMORZĄDOWA ROKU:

Perła Biznesu: Gmina Zamość- Centrum Geoturystyczne w Lipsku Polesiu

2 miejsce: Miasto Biłgoraj: Rewitalizacja Śródmieścia Biłgoraja

3 miejsce: Gmina Krasnobród- Modernizacja parku i budowa promenady w Krasnobrodzie

AMBASADOR BIZNESU:

Perła Biznesu: firma  GOLDSUN

Nagroda Specjalna Redaktora Naczelnego Kroniki Tygodnia:

Perła Biznesu: Miasto ZamośćOceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: onTreść komentarza: Jak byś Esterko tego uniknęła? Alko byś nie sprzedała czy coś.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:48Źródło komentarza: Hrubieszów: Zabił nożem kuzynaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Czekamy na oficjalne otwarcie i możliwość pooglądania wewnątrz na zew.natrz prezentuje się na prawdę okazałe. jako wizytówka miasta czekamy na zakończenie pracData dodania komentarza: 09.08.2022, 16:27Źródło komentarza: Hrubieszów: Gmach byłego Syndykatu Rolniczego wyremontowany. "Perła" odzyskała blaskAutor komentarza: ZamościakTreść komentarza: TyPOwe dla bolszewika. Ale brać emeryturę (wypracowaną za zabijanie Polaków) to można ?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 15:36Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: qdTreść komentarza: Tam, tu, tej, tamtejszy, tutejszy... zęby bolą jak się to czyta. Nie jesteśmy durni, przecież wiadomo że chodzi o HorodłoData dodania komentarza: 09.08.2022, 12:12Źródło komentarza: Gm. Horodło: Bronią jedynej poczty w gminieAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobiety
Reklama
Reklama