Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:58
Reklama

Uczeń podstawówki pobił podczas lekcji nauczycielkę

Młody człowiek zaatakował prowadzącą zajęcia, a potem uderzył nauczycielkę w twarz. Sprawę wyjaśnia policja, która ma ustalić, czy był to czyn przestępczy.
Uczeń podstawówki pobił podczas lekcji nauczycielkę
Autor: iStock

Wszystko wydarzyło się w Szkole Podstawowej numer 3 w Głogowie (województwo dolnośląskie). Uczeń jednej ze starszych klas (placówka nie ujawnia której), podczas zajęć zaatakował nauczycielkę. Tuż przed napaścią chłopak był wzburzony. Zaraz potem kopnął pedagożkę, zadał cios książką i uderzył kobietę w twarz.

 „Wezwałem policję i pogotowie, które po kwadransie przyjechały do szkoły i podjęły swoje czynności. Zapewniam, że nasza szkoła jest bezpieczna i ten incydent całkowicie nas zaskoczył. Nie potrafię jeszcze powiedzieć, czy zachowanie tego ucznia to efekt zdalnego nauczania, czy czegoś innego. Sytuacja jest badana” – mówi „Gazecie Wrocławskiej” dyrektor placówki, Ernest Kłósek. Poszkodowana przyszła we wtorek do pracy. Uczeń został w domu. Dyrekcja szkoły zapewnia, że gwarantuje pobitej wsparcie, a matka chłopaka miała powiedzieć, że „jest świadoma problemu”. Jej także szkoła oferuje pomoc, łącznie ze skontaktowaniem ze specjalistą.

Rok szkolny dopiero się rozpoczął i jest to pierwsze doniesienie o tego typu incydencie w Polsce. Chłopak może stanąć przed sądem rodzinnym i nieletnich, ale to nie jest przesądzone. W tym momencie trzeba wyjaśnić, czy zachowanie ucznia ma np. związek z zaburzeniami, czy jednak był to czyn przestępczy. „Jeśli młody sprawca jest osobą zdrową, to zapewne poniesie za to odpowiedzialność” – dodaje dyrektor Kłósek.

Od 1 września 2007 roku nauczycielom przysługuje ochrona przewidziana dla funkcjonariuszy publicznych. W stosunku do zajść takich jak w Głogowie stosuje się zapisy Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz kodeksu karnego. „Wobec nieletniego mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym; kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.” – wskazują zapisy prawa.

Gdy czyn popełnia osoba mająca do 13 roku życia, sąd traktuje sprawę jako przejaw demoralizacji. Może wówczas zastosować środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich. Gdy sprawca jest starszy, ale nie ma jeszcze 17 lat, sąd może zastosować surowsze kary.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama