Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 07:06
Reklama

Produkt Roku: Stary piernik Wędrowycza

Stary piernik Wędrowycza to unikalny, regionalny wypiek Cukierni ARS w Werbkowicach. Jego receptura powstała ok. trzech lat temu na potrzeby Dni Jakuba Wędrowycza, czyli wojsławickiego festiwalu poświęconego fantastyce.
Produkt Roku: Stary piernik Wędrowycza

Jakub Wędrowycz z Wojsławic to kultowa postać polskiej fantastyki, bimbrownik, egzorcysta. O jego przygodach można przeczytać w opowiadaniach Andrzeja Pilipiuka. Można też o nim usłyszeć podczas organizowanego już cyklicznie w Wojsławicach festiwalu pn. Dni Jakuba Wędrowycza i w Lublinie podczas Falkonu w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Fantastyki. To dla większej promocji tego ostatniego wydarzenia wymyślono produkt, który ma być utożsamiany z festiwalem i jego bohaterem Jakubem Wędrowyczem. Tym produktem jest piernik, którego recepturę znają jedynie cukiernicy i właściciele ARS Piekarni Cukierni w Werbkowicach.

Państwo Skrzypowie swoją piekarniczą działalność zaczynali właśnie w Wojsławicach ok. 2000 roku, w 2005 r. otworzyli cukiernię.

Jak powstaje lokalny przysmak? Wiemy tylko tyle, że ciasto na stary piernik leżakuje przez tydzień przed wypiekiem. Dodawany jest do niego tajemniczy składnik, którego cukiernicy rzecz jasna zdradzić nie mogą.

Dochód ze sprzedaży piernika Wędrowycza podczas targów fantastyki wspiera częściowo działalność Fundacji „Ku Przeszłości”, której założycielem jest Andrzej Pilipuk.

Poza imprezami piernik można kupić w sklepach w Chełmie, Hrubieszowie, Uchaniach, Zamościu, Tomaszowie i w Werbkowicach.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
czytacz 01.08.2021 13:48
gdzie w Zamosciu mozna to kupic? i w jakiej cenie?

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama