Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 sierpnia 2022 13:46
Reklama

Duże Przedsiębiorstwo: Małopolska Hodowla Roślin

Małopolska Hodowla Roślin jest jedną z największych firm hodowlano-nasiennych, liderem w hodowli nowych odmian roślin rolniczych. Została nominowana do plebiscytu Perły Biznesu w kategorii Duże Przedsiębiorstwo.
Duże Przedsiębiorstwo: Małopolska Hodowla Roślin

W obecnej strukturze, jako strategiczna Spółka Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Małopolska Hodowla Roślin funkcjonuje od 1994 roku. Ale początek jej działalności sięga jeszcze 2. poł. XIX wieku. W 1872 r. zaczynała głównie od hodowli zbóż i buraka pastewnego. Dziś MHR dostarcza na rynek najwyższej jakości kwalifikowany materiał siewny roślin rolniczych: zbóż jarych i ozimych, kukurydzy, buraków pastewnych, traw pastewnych i gazonowych, mieszanek miododajnych gryki oraz gorczycy. Ma pięć zakładów hodowlanych: w Polanowicach k. Krakowa, w którym uprawiany jest burak pastewny, zboża i trawy pastewne, w Nieznanicach k. Częstochowy (trawy gazonowe i motylkowe drobnonasienne), w Mikulicach k. Przeworska (pszenica ozima), w Palikijach k. Lublina (trawy pastewne, gorczyca, gryka) oraz w Kobierzycach k. Wrocławia (kukurydza, pszenica ozima i jara). Zatrudnia ponad 400 osób.

Dzięki bogatej tradycji w prowadzeniu prac hodowlanych, doświadczonej kadrze hodowców, bazie technicznej oraz ogromnemu zaangażowaniu i pasji, co roku rejestruje nowe odmiany. Aktualnie posiada zarejestrowanych ponad 100 odmian roślin rolniczych w 24 gatunkach.

Nasze zakłady posiadają nowoczesne zaplecze umożliwiające wprowadzenie do hodowli zaawansowanych metod warunkujących postęp hodowlany. Wyposażone są w nowoczesne laboratoria i pracownie specjalistyczne, w tym pracownie technologiczne i in vitro, szklarnie oraz specjalistyczne maszyny do prac polowych i do przerobu nasion. Przykłada szczególną uwagę do dbałości o swoich klientów oraz współpracowników i stara się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług jest wciąż rosnąca liczba klientów, partnerów handlowych oraz ciągły dynamiczny rozwój firmy.

Co warto wspomnieć, spółka jest także właścicielem Stadniny Koni w Białce (niedaleko Krasnegostawu, pomiędzy Lublinem a Zamościem), jednej z trzech stadnin narodowych, zajmującej się hodowlą koni arabskich. Z kolei w Uszycach prowadzi hodowlę bydła mlecznego.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: DokładnieData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:37Źródło komentarza: Hrubieszów: Remontują strategiczny oddział szpitala powiatowegoAutor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: "karać kierowców." - łżecie towarzyszeData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:31Źródło komentarza: Uwaga kierowcy! Jeszcze więcej punktów karnychAutor komentarza: hurtTreść komentarza: podobno poradnia dziecięca też już się kończyData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:23Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: HrubieszowianinTreść komentarza: Jak dzwonisz na SOR że potrzebujesz pomocy to mówią że karetki nie ma proszę przyjechać a tu takie pieniążki sa wypłacane.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:55Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Sytuacja finansowa miasta jest nieciekawa nie wiem skat taki pesymist przecierz miasto wyludnia się a w mieście dochodowego przemysłu brakData dodania komentarza: 18.08.2022, 07:47Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: JaTreść komentarza: Ja palę gazem i tylko tym !!! , Chyba mam dostać 500 dopłaty do gazu a w sumie to gazownia a nie ja gotówkę otrzyma i co będę siedział w domu w futrze z jutro i czapką uszatka.A sąsiad biznesmen ma kominek i łapy wyciągnie po kasę 😀a tak nazeka???Data dodania komentarza: 18.08.2022, 07:15Źródło komentarza: 3 tysiące złotych na węgiel. Już można składać wnioski [WZÓR]
Reklama
Reklama