Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 sierpnia 2022 13:30
Reklama

Dobroczyńca Roku: Danuta Muzyczka

Danuta Muzyczka, radna powiatu hrubieszowskiego, działaczka społeczna, kibic sportowy, a przede wszystkim wrażliwa, bardzo empatyczna kobieta, która nie umie przejść obojętnie wobec chorych i potrzebujących, została zgłoszona do tegorocznej edycji plebiscytu Perły Biznesu w kategorii Dobroczyńca Roku.
Dobroczyńca Roku: Danuta Muzyczka
Danuta Muzyczka
Autor: Fot. lubiehrubie.pl

W środowisku lokalnym Danuta Muzyczka jest znana absolutnie wszystkim. Od ok. 30 lat mieszka w Werbkowicach. Wiele lat była radną w swojej gminie, od 2018 r. zasiada w radzie powiatu hrubieszowskiego. W młodości pani Danuta była znakomitą tenisistką stołową. Ze sportem się nie rozstała, jest sędzią tenisa stołowego, licencjonowanym spikerem piłki nożnej i wiernym kibicem sportowym Kryształu Werbkowice. Pomaganie ma w sercu i robi to nieustannie, bo inaczej, jak mówi, nie może zasnąć.

– Zaczęło się od wyborów miss w Werbkowicach w 1993 r. Pomyślałam, że dobrze byłoby zorganizować jakieś wydarzenie, na którym można by połączyć miłe z pożytecznym. Ludzie się pobawią, rozerwą, a przy tym wesprą potrzebujących – mówi Danuta Muzyczka.

I to się sprawdziło. Z inicjatywy pani Danuty nie tylko w gminie Werbkowice, ale i innych miejscowościach odbyły się już wybory Miss Zamojszczyzny, Lubelszczyzny, Babci, Plus Size, mnóstwo koncertów charytatywnych, do udziału w których nie trzeba namawiać zespołów, turniejów, a w okolicach mikołajek corocznie robiona jest jeszcze zbiórka paczek. Wszystkie pieniądze zebrane podczas akcji charytatywnych zasilają zbiórki dla dzieci chorych, osieroconych i dorosłych w pilnej potrzebie. Dwa tygodnie temu na koncercie w Hrubieszowie zbierano pieniądze na leczenie Piotrusia, który ma bardzo rzadką wadę genetyczną i dla Frania z chorym sercem. Dobrzy ludzie ofiarowali do puszek ponad 27 tys. zł. Pani Danuta stara się organizować zbiórki aż osiągną cel, czyli zebrana zostanie potrzebna kwota. W przypadku tych chłopców są one na ostatnim zakręcie, dlatego na pewno jeszcze będzie okazja podarować grosz.

– Lubię pomagać. Żadne inne bogactwa świata nie dałyby mi tyle radości, co wiedza, że przyłożyłam rękę do tego, by do kogoś uśmiechnął się los – twierdzi Muzyczka i dodaje: – Ale sama bym nic nie zrobiła. Mam szczęście spotykać na swojej drodze takich ludzi, dzięki którym to się dalej dzieje.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
anna 24.07.2021 17:02
Nie znam tej Pani. Widziałam na lubiehrubie zdjęcie przelewu, "Danuta Muzyczka została zgłoszona do tegorocznej edycji plebiscytu Perły Biznesu w kategorii Dobroczyńca Roku", cóż mogę powiedzieć- ważna jest każda pomoc, ale dosyć niezręcznie to wygląda. . . .

Jacek 21.07.2021 15:27
W środowisku lokalnym Danuta Muzyczka jest znana absolutnie wszystkim a szczególnie jak udzielała kredytu z Provident Polska SA i jak ludzie byli krzywdzeni przez Tą osobę. Dokumenty z kredytów zginęły i do dnia dzisiejszego nie wiadomo gdzie są. Typować ją do takiego tytułu to przesada - radna bezradna - chce karierę robić i promować się dla siebie a nie dla mieszkańców Werbkowic. Kto bliżej pozna to zrozumie co piszę ?

rambo2 21.07.2021 09:39
Danuśka,brawo dla Ciebie i przede wszystkim zdrówka!

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: DokładnieData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:37Źródło komentarza: Hrubieszów: Remontują strategiczny oddział szpitala powiatowegoAutor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: "karać kierowców." - łżecie towarzyszeData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:31Źródło komentarza: Uwaga kierowcy! Jeszcze więcej punktów karnychAutor komentarza: hurtTreść komentarza: podobno poradnia dziecięca też już się kończyData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:23Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: HrubieszowianinTreść komentarza: Jak dzwonisz na SOR że potrzebujesz pomocy to mówią że karetki nie ma proszę przyjechać a tu takie pieniążki sa wypłacane.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:55Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Sytuacja finansowa miasta jest nieciekawa nie wiem skat taki pesymist przecierz miasto wyludnia się a w mieście dochodowego przemysłu brakData dodania komentarza: 18.08.2022, 07:47Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: JaTreść komentarza: Ja palę gazem i tylko tym !!! , Chyba mam dostać 500 dopłaty do gazu a w sumie to gazownia a nie ja gotówkę otrzyma i co będę siedział w domu w futrze z jutro i czapką uszatka.A sąsiad biznesmen ma kominek i łapy wyciągnie po kasę 😀a tak nazeka???Data dodania komentarza: 18.08.2022, 07:15Źródło komentarza: 3 tysiące złotych na węgiel. Już można składać wnioski [WZÓR]
Reklama
Reklama