Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:41
Reklama

Wspominali żołnierzy AK – wyniki konkursu (ZDJĘCIA)

,Historia mojej małej Ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach SZP-ZWZ-AK Inspektoratu Zamość oraz ich powojenne losy" – pod takim hasłem odbyła się XII edycja konkursu historycznego organizowanego przez zamojski oddział Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej we współpracy z Urzędem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Jego uroczyste podsumowanie odbyło się w Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. mjr. Stanisława Prusa „Adama" w Bondyrzu.
Wspominali żołnierzy AK – wyniki konkursu (ZDJĘCIA)
Laureaci konkursu podczas uroczystego wręczenia nagród i wyróżnień
Autor: Fot. Organizatorzy

W konkursie brali udział uczniowie 12 szkół. Ich prace oceniała komisja pod przewodnictwem Bogdana Leszczuka, nauczyciela konsultanta z zamojskiego oddziału Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Jurorzy zdecydowali, że w kategorii szkół podstawowych na pierwsze miejsce zasłużył Jakub Krawczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Łaszczowie. Na drugim znaleźli się wspólnie Szymon Drozd, uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałem Integracyjnym im. Adama Mickiewicza w Zamościu oraz Hanna Dworzycka, uczennica SP nr 3 im. doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim. Trzecie miejsce zajęły zaś: Barbara Pupiec (SP nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu) i Kinga Rosińska (SP im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach).

Laureaci wyróżnień to: Julia Siemionko (SP w Pasiekach),  Aleksandra Wrona (SP im. Artura Grottgera w Hubinku), Karol Maciocha, Agata Malicka, Karolina Jonak (SP nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu), Mateusz Bardega, Kacper Kolbuch (SP im. Orła Białego w Tarnoszynie) Gabriela Bednarczyk, Aleksandra Spasowicz (SP im. Żołnierzy Armii Kraków w Łosińcu), Szymon Śliczniak (SP im. gen. Władysława Sikorskiego w Goraju) oraz Michał Malec (SP im. Jana Pawła II w Suścu).

W kategorii szkół ponadpodstawowych nagrodzona została natomiast Julia Malec, uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu.

Nagrody i dyplomy wręczali laureatom: Sławomir Zawiślak, Prezes ŚZŻAK Okręg Zamość, jego zastępca por. Andrzej Jaroszyński, członek ŚZŻAK O/Z Kombatant – kpt. Józef Łaba, Bogdan Leszczuk oraz Dorota Kurzyńska z zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Patronat honorowy nad konkursem objęli biskup Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej oraz Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk.

Ponadto wręczone zostały odznaczenia za szczególne zasługi na rzecz ŚZŻAK Okręg Zamość. W gronie wyróżnionych znaleźli się: Dominika Gil, dyrektor SP nr 2 w Zamościu, Ewa Bakun, dyrektor ZSP nr 3 w Zamościu, Anna Wołoszyn, nauczyciel SP nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, Małgorzata Kociuba, nauczyciel SP im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie, Małgorzata Sikora, dyrektor SP im. Szymona Szymonowica w Czernięcinie, Edyta Prokupiuk, kierownik Kapeli Turobińskiej, Dorota Kurzyńska i Agnieszka Niańko, nauczyciel I LO im. Jana Zamoyskiego w ZamościuOceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama