Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 08:28
Reklama

Hrebenne: Syryjczyk jechał na Zachód ukryty w belach materiału

Celem jego podróży były Niemcy, ale wyprawę do "lepszego świata" młody Syryjczyk zakończył w Polsce. Natrafili na niego celnicy z Hrebennego podczas kontroli ciężarówki, którą kierował Turek.
Hrebenne: Syryjczyk jechał na Zachód ukryty w belach materiału
Autor: Fot. NOSG

Duży transport tkanin wjeżdżał do Polski w poniedziałek, 23 listopada przez przejście graniczne w Hrebennem. Podczas kontroli ciężarówki funkcjonariusze celno-skarbowi stwierdzili, że w naczepie jadą nie tylko bele, ale również człowiek. Wspólnie ze strażnikami granicznymi rozpoczęli więc rozładunek i odkryli, że między ważącym wiele ton towarem jest młody mężczyzna. 24-letni obywatel Syrii nie miał oczywiście żadnych dokumentów, które pozwalałyby mu na wjazd i pobyt w Polsce. Został więc zatrzymany.

– Migrantowi przedstawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Pomimo wniosku o przekazanie mężczyzny służbom granicznym Ukrainy w ramach readmisji uproszczonej, strona ukraińska odmówiła przyjęcia go. Po odbyciu kwarantanny, mężczyzna trafi do ośrodka dla cudzoziemców – relacjonuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zatrzymany został także 46-letni Turek, kierowca ciężarówki. Zarzucono mu pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy. Cudzoziemiec dobrowolnie poddał się karze finansowej po czym mógł kontynuować podróż.

Przypomnijmy, że pod koniec października, również w Hrebennem zatrzymano dwóch migrantów z Iranu i z Syrii. Mężczyźni ci nielegalnie przekroczyli granicę w podobny sposób. Mieli specjalną skrytkę w naczepie ciężarówki, którą kierował 52-letni obywatel Turcji. Ich również Ukraińcy nie zdecydowali się przejąć. Nielegalni migranci trafili do ośrodka dla uchodźców. Przyznali, że celem ich podróży była Holandia. Młody Syryjczyk zatrzymany ostatnio chciał dotrzeć do Niemiec. Pisaliśmy o tym TUTAJ.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
nagrodę im 30.11.2020 08:51
brawo celnicy

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama