Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 10:54
Reklama

Tarnogród: Profesor z nagrodą

Prof. Lech Śliwonik, teatrolog od wielu lat związany z Tarnogrodem i Honorowy Obywatel Tarnogrodu, został jednym z laureatów 45. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej".
Tarnogród: Profesor z nagrodą

Prof. Lech Śliwonik związany jest z tarnogrodzkimi sejmikami od 1981 r., kiedy to po raz pierwszy przyjechał na sejmik międzywojewódzki. Od 1984 r. był obecny na każdym sejmiku o zasięgu ogólnopolskim. Pełnił wielokrotnie funkcję przewodniczącego Rady Artystycznej. Laureat jest profesorem Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, prezesem Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej, teatrologiem, badaczem i znawcą polskiego teatru amatorskiego i teatru ludowego.

Nagroda, której patronem jest Oskar Kolberg, etnograf, folklorysta i kompozytor, została ustanowiona w 1974 r. Przyznawana jest w sześciu kategoriach: w dziedzinie twórczości artystycznej indywidualnej, kapel i zespołów folklorystycznych, w dziedzinie działalności badawczej, dokumentacyjnej, animacji i upowszechniania kultury ludowej. Wyróżnienia honorowe są przyznawane instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla rozwoju i popularyzacji polskiej sztuki ludowej i folkloru.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
k
kklee_kklee 12.06.2020 08:21
Osmanthus fragrans tea is a kind of precious flower tea made from exquisite tea billet and fresh osmanthus fragrans. The fragrance is rich and lasting, and the tea color is green and bright. Jasmine tea is also called jasmine flakes and belongs to flower tea. https://www.vipbloger.com

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama