Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:24
Reklama

Hrubieszów: Letnie kąpielisko zastępcze (TYLKO W GAZECIE)

Od 15 czerwca na Huczwie w okolicach mostu sławęcińskiego ruszy tymczasowe letnie kąpielisko. Będzie można tam kąpać się pod okiem ratownika.
Hrubieszów: Letnie kąpielisko zastępcze (TYLKO W GAZECIE)
W tej części Huczwy będzie można się kąpać od 15 czerwca do 15 sierpnia.

W ubiegłym tygodniu Rada Miejska Hrubieszowa podjęła uchwałę dotyczącą utworzenia na tej części nabrzeża dwóch "miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli".

 – Nie można ich nazwać kąpieliskiem. To powstanie dopiero w przyszłym roku. Zanim jednak do tego dojdzie, utworzymy doraźne miejsce do kąpieli, po to, żeby podczas tego lata mieszkańcy mogli bezpiecznie kąpać się pod okiem ratownika. Będzie wydzielone i oznakowane. To rozwiązanie jest kompromisem wobec miejsc, które z różnych przyczyn nie spełniają norm kąpieliska. Ale dopuszcza się je do kąpieli, na przykład ze względu na konieczność zorganizowania obozów, wydarzeń kulturalnych połączonych z kąpielą, a także innych form rekreacji. Latem tego roku miejsca wykorzystywane okazjonalnie do kąpieli będą funkcjonować na Huczwie, każde z nich nie dłużej niż przez 30 dni – tłumaczy wiceburmistrz Hrubieszowa Paweł Wojciechowski.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kol 03.06.2020 21:04
niegdyś w Hrubieszowie było kąpielisk bez liku, na samej łace Polaczka było 5 kapielisk, przy stadione 2, na łakach do Wolicy, przynajmnie 3 nie licząc przy moście kolejowym, no i na dwóch ostrowach duzym i małym było 6 ką;pielisk i 2 kapieliska przy tzw "złodziejówce" ulica Ceglana

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama