Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 02:35
Reklama

Pow. zamojski: 12 piratów drogowych straciło prawo jazdy

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. W miniony weekend policjanci zamojskiej drogówki zatrzymali 12 takich kierowców. Niechlubny rekordzista motocyklem jechał w Sitańcu z prędkością 141 km/h. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.
  • Źródło: KMP Zamość
Pow. zamojski: 12 piratów drogowych straciło prawo jazdy

Kolejni kierujący poruszający się po drogach powiatu zamojskiego przekonali się, że zbyt szybka jazda w terenie zabudowanym jest nie tylko niebezpieczna, ale również niesie za sobą poważne i uciążliwe konsekwencje prawne. Tylko w miniony weekend dbający o bezpieczeństwo na naszych drogach policjanci z zamojskiego ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 12 kierowców, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość. Część z ujawnionych miłośników szybkiej jazdy to efekt pracy zamojskiej grupy Seed.

W niedzielę w Sitańcu policjanci kontrolujący prędkość jazdy poruszających się tamtędy kierowców zauważyli motocyklistę, który znacznie przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Radar wskazał, że na liczniku hondy miał 141 km/h. 37-latek z gminy Izbica został zatrzymany do kontroli drogowej. Kolejni kierowcy z tego samego powodu zostali zatrzymani do kontroli w Deszkowicach. Tam 43-latek z gminy Leśniowice jechał pojazdem marki Hyundai z prędkością 105 km/h. Podobnie jak 61-latek z Lublina siedzący za kierownicą volvo, który również poruszał się z prędkością powyżej 100 km/h. Także w Szczebrzeszynie policjanci ujawnili kierującego, 52-latka z powiatu biłgorajskiego, który kierując skodą na liczniku miał 115 km/h. Z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym poruszali się 61-latek z Lublina kierując audi, a zatrzymany do kontroli drogowej w Sułowie oraz 27-letni mieszkaniec tej samej miejscowości siedzący za kierownicą volkswagena, a skontrolowany w m. Rozłopy.

Natomiast w sobotę policyjny radar w m. Kosobudy, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h zmierzył prędkość kierującemu volkswagenem. 38-latek z powiatu tomaszowskiego jechał z prędkością 115 km/h. W Deszkowicach natomiast 60-latek z Lublina pojazdem marki Daewoo rozwinął prędkość 109 km/h. W sobotę zatrzymani do kontroli drogowej z powodu zbyt szybkiej jazdy, przekraczającej 100 km/h zatrzymani zostali także: w Komarowie Osada kierujący audi 24-letni mieszkaniec gm. Tyszowce i w m. Rozłopy 44-latek z gminy Bojszowy siedzący za kierownicą toyoty.

Również w piątek policjanci kontrolujący prędkość jazdy w terenie zabudowanym zauważyli i zatrzymali do kontroli drogowej kierujących, którzy naruszyli obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W Łabuńcach Pierwszych 21-latek z powiatu hrubieszowskiego kierując BMW na liczniku miał 115 km/h, niewiele mniejszą prędkość, bo 113 km/h policyjny radar zmierzył w Miączynie kierowcy mercedesa - 32-latkowi z Zamościa.

Zatrzymani przez policjantów do kontroli drogowej kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące. W większości weekendowe kontrole zakończyły się postępowaniem mandatowym, w niektórych jednak przypadkach sprawę rozstrzygnie sąd.

Przypominamy o konsekwencjach, jakie grożą kierowcy, który w terenie zabudowanym porusza się z prędkością powyżej 100 km/h. Są to utrata prawa jazdy, wysoki mandat i dodatkowe punkty karne. Poza tym konsekwencje mogą być dużo bardziej poważne. Brawurowa, niezgodna z przepisami jazda może, bowiem doprowadzić do wypadku, w których ktoś straci życie na drodze.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Równi i równiejsi 28.05.2020 12:36
A Zwolak nawet nie dostał mandatu chociaż publicznie chwalił się na Facebooku że w czasie jazdy nie tylko korzysta z telefonu ale i jest takim 'mistrzem kierownicy' że jadąc filmuje co jest za oknem. Radni mają immunitet???

Równiejszy Zwolak 28.05.2020 12:52
Żeby nie być gołosłownym tu link do postu 'mistrza kierownicy': https://www.facebook.com/raf.ziarkowska/posts/3046114585430274

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert Zagrobelnego
Reklama
Reklama