Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 lutego 2026 10:40
Przeczytaj!
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Tomaszów Lubelski: Pies na służbie. Ikolo i Narwis wspierają policjantów

Rozumieją się bez zbędnych słów. Muszą na sobie polegać, mieć zaufanie do partnera i działać bez wahania. By osiągnąć najwyższy poziom harmonii są nierozłączną parą i trenują zawsze w duecie. W patrolu czy na zabezpieczeniu wzbudzają respekt i zainteresowanie. To służba dla wybranych, którzy mają do niej serce.
  • Źródło: KPP Tomaszów Lubelski
Tomaszów Lubelski: Pies na służbie. Ikolo i Narwis wspierają policjantów

Autor: Fot. KPP Tomaszów Lubelski

W tomaszowskiej komendzie służą dwa takie patrole. Mł. asp. Andrzej Majdanik  jest przewodnikiem psa od listopada 2014 roku. Pies wabi się Ikolo, ma 6 lat i jest psem patrolowo-tropiącym. Drugi pies podobnie jak Ikolo jest patrolowo-tropiący, jego przewodnikiem jest asp. Marcin Kata i pracują razem od lutego 2019 roku. Narwis, bo tak się wabi, jest młodym, dwu letnim owczarkiem niemieckim.

Oprócz wyjścia do służby, przewodnik jest zobowiązany do doskonalenia sprawności użytkowej psa oraz racjonalnego karmienia i utrzymania w czystości zarówno samego czworonoga jak i pomieszczenia, w którym przebywa po służbie.

Pary trenują, by osiągnąć harmonię i zrozumienie, które są niezbędne w przypadku trudnych, dynamicznych zdarzeń. Wspólny trening pomaga wymienić doświadczenia, poprawić współdziałanie.

Służba z psem policyjnym to dla wybranych, którzy się na nią decydują, często przygoda życia. Specyfika tej pracy wymaga nie tylko specjalnych umiejętności. Przewodnicy mówią, że trzeba mieć do tego serce.

Policyjny pies musi być aktywny i bardzo chętnie reagować na aport. Nie może obawiać się wystrzałów i innych hałasów oraz ciasnych i ciemnych pomieszczeń. Musi tam wejść za aportem i go odnaleźć.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Nie dość, że sama strzela, to jeszcze sama się załadowuje. Albo bawili się chcąc sprawdzić, o co chodzi, albo ten który "zabezpieczał" materiał dowodowy, nie nie zgadł, że trzeba ją rozładować (o ile to broń samopowtarzalna) .Data dodania komentarza: 31.01.2026, 21:07Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: PytamTreść komentarza: To jak sama strzela czy coData dodania komentarza: 31.01.2026, 16:01Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: Z Lublina .Treść komentarza: Ostatnio w Niemcach byłem !Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:39Źródło komentarza: S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]Autor komentarza: mecenasTreść komentarza: Tylko tyle i jak głupio!co tu ma piernik do wiatraka? Uciekł na Węgry i słusznie !Dzisiaj w tym wymiarze ni esprawiedliwości siedziałby wiele miesiecy w areszcie bez wyroku i nawet aktu orkarzenai!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 11:06Źródło komentarza: Stop bandytom drogowym. Nowe przepisy mają ich wyeliminować z ruchuAutor komentarza: pianaTreść komentarza: Boże, spuść nogę i kopnij w d..ę kolejno tych pieniaczy ,którzy mówią nie wiadomo w jakim języku.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:25Źródło komentarza: Lubelska Policja w 2025 roku: 1. miejsce w kraju w wykrywalności bójek i kradzieży samochodówAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ZOMO HAhaData dodania komentarza: 31.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rondziarze skutecznie polują na swoje ofiary i wyłudzają kasę
Reklama
Reklama
Reklama