Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 7 marca 2026 14:50
Przeczytaj!
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Zrobiliśmy odważny krok

Rozmowa z Piotrem Kostrubcem, trenerem I-ligowej drużyny tenisa stołowego PWSZ Zamość.
Zrobiliśmy odważny krok

- Po nie najlepszym początku sezonu drużyna złapała swój rytm i wróciła z dalekiej podróży. Jak trener ocenia tę rundę?

- Otwarcie sezonu rzeczywiście nie było najlepsze. Pod nieobecność Marcina Litwiniuka w premierowym meczu straciliśmy punkty w Suchedniowie, ciężko grało się też debiutującemu w zespole Marcinowi Kusińskiemu, a terminarz nie był dla nas łaskawy. Poczekajmy z oceną, zawsze gramy o najwyższe cele, mamy wyrównany zespół a to może być kluczem do sukcesu.

 

- Co było punktem przełomowym w tych rozgrywkach ?

- Trzy pierwsze mecze bez zwycięstwa postawiły nas w trudnej sytuacji, gdyż chcąc liczyć się w lidze nie mogliśmy sobie pozwolić już na stratę punktów. Na pewno już w meczu z Łańcutem daliśmy sygnał, że wracamy do gry, będąc bardzo blisko zwycięstwa.

 

- Przed tym sezonem doszło do zmian w kadrze. Jak spisali się zawodnicy, którzy dołączyli do drużyny?

- To prawda. Z drużyną pożegnał się Paweł Chmiel a w jego miejsce pozyskaliśmy doświadczonego Marcina Kusińskiego i perspektywicznego juniora Radka Chrześciana. Marcin to zawodnik , który w całym sezonie gwarantuje wysoki procent zwycięstw, choć zdarzają mu się nieoczekiwane porażki. Jeśli chodzi o Radka to celem jego występów jest ogrywanie się i zdobywanie doświadczenia w lidze. W dłuższej perspektywie chcemy stawiać na najzdolniejszą młodzież na Lubelszczyźnie.

 

- Poza drużyną męską PWSZ Zamość w I lidze ma swoją reprezentację również w I lidze tenisa stołowego kobiet. Jak spisują się panie?

- Rzeczywiście w tym sezonie zrobiliśmy dość odważny krok, poszerzając naszą działalność o udział drużyny kobiet w I lidze. W pewnym momencie okazało się , że do gry w naszym klubie zgłosiło się 12 dziewcząt. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom i po błyskawicznych rozmowach z władzami uczelni i władzami miasta podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do rozgrywek . Słuszność naszej decyzji potwierdzają wyniki dziewcząt , które pną się w tabeli ligowej i jeśli kadrowo zagramy w komplecie będzie bardzo ciekawie na finiszu rozgrywek.

 

- Na półmetku sezonu warto wytyczyć cele do osiągnięcia. W przypadku panów cel chyba jest jeden... Superliga.

- To prawda, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że konkurencja jest bardzo mocna i taki sam plan mają w tym roku przynajmniej 4 drużyny. Przed nami również rozgrywki akademickie , które traktujemy bardzo poważnie. Na pewno rok 2020 to dla nas walka o baraże w lidze, Akademickie Mistrzostwa Polski i letnie Igrzyska Europejskie w Belgradzie.

 

- W Zamościu jest obecnie bardzo dobry klimat do rozwoju tenisa stołowego pierwsze składy występują w I lidze natomiast rezerwy w II lidze kobiet i III lidze mężczyzn. Jak wygląda kwestia budowy w Zamościu ośrodka rozwoju i szkolenia tenisistów?

- Na obecną pozycję na mapie tenisa stołowego w Polsce jako PWSZ Zamość pracujemy konsekwentnie od wielu lat. W roku ubiegłym zabrakło dwóch piłek aby być w elitarnym gronie najlepszych drużyn w Polsce. Zdobyliśmy Akademickie Mistrzostwo Polski i brąz Akademickich Mistrzostw Europy. W obecnym sezonie wspólnie z władzami uczelni zdecydowaliśmy, że jeśli dostaniemy wsparcie władz miasta i województwa, to spróbujemy stworzyć system szkolenia tenisa stołowego w Zamościu. Pozwoli on najzdolniejszej młodzieży w województwie na rozwój sportowy i edukacyjny poprzez stworzenie bazy szkoleniowej na miarę Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia. Monitorując od kilku lat możliwości rozwoju tenisa stołowego w naszym województwie jesteśmy przekonani, że taki system szkolenia w przyszłości zaowocuje tym, że ci najbardziej utalentowani będą swoja przyszłość wiązać z Lubelszczyzną.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KiwiTreść komentarza: Jesteś głupiData dodania komentarza: 6.03.2026, 22:11Źródło komentarza: Premier z Chełma? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zaślepiona KOMUNA zaciekle atakuje atakuje zatankujcie za 5.19 TfuSSka obietnice 100 bajerów dla Lemingów i frajerów.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 19:16Źródło komentarza: Z czego rezygnują emeryci, żeby dociągnąć do pierwszego?Autor komentarza: RiotTreść komentarza: Różę Pamiętamy!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:12Źródło komentarza: IPN ostrzega przed "neokomunizmem" w Zamościu. Padły mocne słowa o "działaniu na rzecz Kremla"Autor komentarza: zapamietajTreść komentarza: Szanowni internauci do koryta to się pchaja i mocno trzymaja PSL owcyData dodania komentarza: 6.03.2026, 15:52Źródło komentarza: Premier z Chełma? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: TOLEKTreść komentarza: Polaku mały włącz myślenie myślenie nie boli każdy może pisać gdzie mu się podobaData dodania komentarza: 6.03.2026, 15:43Źródło komentarza: Hetman Zamość rozbił bank, a kibice postawili na Padwę. Za nami pierwszy Bal Mistrzów Sportu Zamojszczyzny [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Miejscowy,Treść komentarza: Wlasnie naPISales o sobie dziadu kalwaryjski . Jestes pachołkiem PiSlamu. Widocznie zrozumiałeś !Data dodania komentarza: 6.03.2026, 13:46Źródło komentarza: Zamość: Konferencja poświęcona Róży Luksemburg w 155. rocznicę jej urodzin [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama