Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 18 marca 2026 20:24
Przeczytaj!
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Biłgoraj pod krzyżem

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego zorganizowano we Włocławku wielką akcję modlitewną "Polska pod krzyżem". Mieszkańcy Biłgoraja modlili się pod krzyżem przy ul. Poprzecznej.
Biłgoraj pod krzyżem
Miejsce, przy którym spotkali się 14 września wierni z Łabędziego Grodu zostało wybrane nieprzypadkowo.

Miejsce, przy którym spotkali się 14 września wierni wybrano nieprzypadkowo. To krzyż upamiętniający więźniów Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Biłgoraju, którego siedziba mieściła się w latach 1944-1956 w budynku zajmowanym obecnie przez Urząd Gminy Biłgoraj.

Modlitwie przewodniczył ks. dziekan Witold Batycki, proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, który zwrócił uwagę na to, że akcja jest odpowiedzią katolików na wydarzenia związane z ostatnimi bluźnierstwami, znieważaniem sakramentów, a także napaściami na kościoły i osoby duchowne

– Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy, a znakiem zwycięstwa jest dla nas krzyż Chrystusa. Dlatego gromadzimy się wspólnie na modlitwie i chcemy Boga prosić o jedność w naszej ojczyźnie – powiedział ks. Witold Batycki..

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: puknijcie sięTreść komentarza: Widzę po komentarzach ,że wszyscy tu są znawcami, historykami, specjalistami, ekspertami w każdej dziedzinie, nawet jeśli ich nie było na świecie jeszcze to już wszystko wiedzą najlepiej.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 10:40Źródło komentarza: Grabowiec tablicą pamiątkową uczcił ofiary akcji ReinhardtAutor komentarza: Miejscowy .Treść komentarza: Ciemnoto klasy O .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:56Źródło komentarza: Pani wójt na medal. Monika Podolak doceniona przez Wojewodę LubelskiegoAutor komentarza: Emeryt.Treść komentarza: Ciemnoto propagandy widac po Tobie kto Cie zrobil nieuku z pod ciemnej gwiazdy . BRAWO- nieudaczniku.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:54Źródło komentarza: Coraz mniejsze braki kadrowe w policji. Rośnie zainteresowanie służbąAutor komentarza: Lublin.Treść komentarza: Dziurę nieuku zrobili Twoi mafiozi ktorzy rzadzili blaznie przez 8- lat i nie moga pogodzić sie teraz tym gdyż brakuje im wypasionego koryta . Ale widac po Tobie ze jestes ofiara sekty i piszesz trzy po trzy . Sieroto!Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:44Źródło komentarza: Kto zrobi najpiękniejsze palmy w powiecie tomaszowskim? Bełżec ogłasza konkursAutor komentarza: Emerytka.Treść komentarza: Śmieszny jest Ten czlowiek na tym zdjęciu .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:18Źródło komentarza: Były prezydent Zamościa Andrzej Wnuk komentuje kontrolę NIK i sprawę zaginionej teczkiAutor komentarza: Klaudiusz 35.Treść komentarza: Frajerem idioto jestes Ty z pod budki z piwem ochlaptusie PiSuaru.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:13Źródło komentarza: Znaleziono fragmenty niezidentyfikowanego obiektu. Sprawą zajmuje się Żandarmeria Wojskowa
Reklama
Reklama
Reklama