Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 18 marca 2026 23:25
Przeczytaj!
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Lubycza Królewska: W ZUK została już tylko koparka

Zakład Usług Komunalnych w Lubyczy Królewskiej w likwidacji jest od wielu lat. Spółka, która ma utrzymywać sieć wodociągową i kanalizacyjną, nie ma do tego sprzętu, bo ten wyprzedano. A w ciągu półtora roku do usunięcia aż 45 awarii wzywała na pomoc firmy zewnętrzne.
Lubycza Królewska: W ZUK została już tylko koparka

Autor: Fot. pixabay.com

Mariusz Lewko, przewodniczący Rady Miejskiej w Lubyczy Królewskiej, postanowił więc ustalić, jaki jest stan sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i burzowej w gminie oraz czy zarządzająca nim spółka Zakład Usług Komunalnych jest w stanie nią zarządzać. W interpelacji, którą złożył do burmistrza, zadał kilkanaście szczegółowych pytań w tym zakresie.

Z odpowiedzi nadesłanej przez likwidatora spółki Jacka Kozłowskiego wynika, że łączna szacunkowa długość sieci wodociągowej w gm. Lubycza Królewska wynosi 20,4 km, do której przyłączonych jest 471 odbiorców. Natomiast szacunkowa długość sieci kanalizacyjnej w gminie wynosi 32,2 km i przyłączonych jest do niej 737 odbiorców z miejscowości Dyniska Nowe, Hrebenne, Kornie, Lubycza Królewska I, Machnów Nowy, Machnów Stary, Nowosiółki Kardynalskie, Ruda Żurawiecka-Osada, Wierzbica i Żurawce-Osada.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: puknijcie sięTreść komentarza: Widzę po komentarzach ,że wszyscy tu są znawcami, historykami, specjalistami, ekspertami w każdej dziedzinie, nawet jeśli ich nie było na świecie jeszcze to już wszystko wiedzą najlepiej.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 10:40Źródło komentarza: Grabowiec tablicą pamiątkową uczcił ofiary akcji ReinhardtAutor komentarza: Miejscowy .Treść komentarza: Ciemnoto klasy O .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:56Źródło komentarza: Pani wójt na medal. Monika Podolak doceniona przez Wojewodę LubelskiegoAutor komentarza: Emeryt.Treść komentarza: Ciemnoto propagandy widac po Tobie kto Cie zrobil nieuku z pod ciemnej gwiazdy . BRAWO- nieudaczniku.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:54Źródło komentarza: Coraz mniejsze braki kadrowe w policji. Rośnie zainteresowanie służbąAutor komentarza: Lublin.Treść komentarza: Dziurę nieuku zrobili Twoi mafiozi ktorzy rzadzili blaznie przez 8- lat i nie moga pogodzić sie teraz tym gdyż brakuje im wypasionego koryta . Ale widac po Tobie ze jestes ofiara sekty i piszesz trzy po trzy . Sieroto!Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:44Źródło komentarza: Kto zrobi najpiękniejsze palmy w powiecie tomaszowskim? Bełżec ogłasza konkursAutor komentarza: Emerytka.Treść komentarza: Śmieszny jest Ten czlowiek na tym zdjęciu .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:18Źródło komentarza: Były prezydent Zamościa Andrzej Wnuk komentuje kontrolę NIK i sprawę zaginionej teczkiAutor komentarza: Klaudiusz 35.Treść komentarza: Frajerem idioto jestes Ty z pod budki z piwem ochlaptusie PiSuaru.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:13Źródło komentarza: Znaleziono fragmenty niezidentyfikowanego obiektu. Sprawą zajmuje się Żandarmeria Wojskowa
Reklama
Reklama
Reklama