Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 sierpnia 2022 13:29
Reklama

Zamość: Tu się dużo buduje...

Kościół, pensjonat, apartamenty... O inwestycjach w obrębie staromiejskim w Zamościu, rozmawialiśmy z Andrzejem Kasiborskim, kierownikiem zamojskiej Delegatury WUOZ w Lublinie.
Zamość: Tu się dużo buduje...
Tuż obok okazałego kościoła powstaje inwestycja, która ciekawi nie tylko klientów znajdującego się tu sklepu, ale też przechodniów i turystów.

Niemal z każdej strony Starego Miasta słychać odgłosy z placów budowy. Prace postępują. Na naszych oczach tworzy się historia. Jedne budynki znikają, powstają nowe, inne odzyskują dawną świetność.

 

Kościół oo. Franciszkanów

Największą inwestycją jest rewitalizacja XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce. Zakończenie prac planowane jest w 2020 r. 

Po zakończeniu rekonstrukcji sklepienia i dachu kościoła nad nawą główną, ruszyły prace przy wyburzaniu ostatnich ścian i stropów stanowiących pomieszczenia wybudowane na potrzeby Liceum Plastycznego oraz kina "Stylowy". Prace wyburzeniowe odsłoniły prawdę i piękno świątyni. "Staję się tym, kim byłem, odzyskuję architektoniczną niepodległość, dziękuję tym, którzy wspierają moją odbudowę" – czytamy we wpisie ks. Andrzeja Zalewskiego na blogu www.dzieloodbudowy.pl.

 – Jest to największy kościół na Lubelszczyźnie. Teraz dopiero widzimy wnętrza tej świątyni. Czekamy na zakończenie inwestycji. Zapowiada się pięknie – mówi Andrzej Kasiborski, kierownik zamojskiej Delegatury WUOZ w Lublinie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zamoscianin 20.08.2019 19:55
A ten apartamentowiec to jak wrzód na tyłku pasuje do starówki ciekaw jestem ile kasy dostał konserwator zabytków

erni 22.08.2019 11:52
nie musial dostac to pisdowska klika inwestuje!! zysk do podzialu !!

ak 22.08.2019 12:43
Może jakieś konkrety, bo też bym chciał wiedzieć.

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: DokładnieData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:37Źródło komentarza: Hrubieszów: Remontują strategiczny oddział szpitala powiatowegoAutor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: "karać kierowców." - łżecie towarzyszeData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:31Źródło komentarza: Uwaga kierowcy! Jeszcze więcej punktów karnychAutor komentarza: hurtTreść komentarza: podobno poradnia dziecięca też już się kończyData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:23Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: HrubieszowianinTreść komentarza: Jak dzwonisz na SOR że potrzebujesz pomocy to mówią że karetki nie ma proszę przyjechać a tu takie pieniążki sa wypłacane.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:55Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Sytuacja finansowa miasta jest nieciekawa nie wiem skat taki pesymist przecierz miasto wyludnia się a w mieście dochodowego przemysłu brakData dodania komentarza: 18.08.2022, 07:47Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: JaTreść komentarza: Ja palę gazem i tylko tym !!! , Chyba mam dostać 500 dopłaty do gazu a w sumie to gazownia a nie ja gotówkę otrzyma i co będę siedział w domu w futrze z jutro i czapką uszatka.A sąsiad biznesmen ma kominek i łapy wyciągnie po kasę 😀a tak nazeka???Data dodania komentarza: 18.08.2022, 07:15Źródło komentarza: 3 tysiące złotych na węgiel. Już można składać wnioski [WZÓR]
Reklama
Reklama