Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 04:12
Reklama

Supergospodynie "Kroniki Tygodnia". To był piękny finał

Renata Psiuk z KGW Ruszów, Dorota Szczepuch z KGW "Barchaczowskie Superbabki" i Alicja Zawadzka z KGW Gródek to zwyciężczynie naszego plebiscytu Supergospodynie. Zaszczytny tytuł odebrały na gali finałowej, która odbyła się w niedzielę podczas XX Zamojskich Dni Folkloru.
Supergospodynie "Kroniki Tygodnia". To był piękny finał

Uczestniczki naszego plebiscytu Supergospodynie to liderki w swoich środowiskach. Organizatorki inicjatyw, różnych wydarzeń. Panie działające na wielu frontach aktywności społecznej. To jednocześnie skarbnice wiedzy kulinarnej, obdarzone zmysłem artystycznym, zarażające swoimi pasjami innych. To jednym słowem supergospodynie!

Łącznie w plebiscycie "Kroniki Tygodnia" zaprezentowaliśmy 44 kandydatki, w trzech kategoriach: Najaktywniejsza działaczka i organizatorka społeczna, Najlepsza w kulinariach oraz Najwspanialsza artystka. Ich sylwetki prezentowaliśmy na łamach naszego tygodnika, a czytelnicy "Kroniki" zasypali nas kuponami z głosami. Łącznie w konkursie oddano 7013 głosy. Wyniki ogłosiliśmy w niedzielę w Zwierzyńcu podczas XX Zamojskich Dni Folkloru. Trzy laureatki z każdej kategorii oprócz zaszczytnych tytułów otrzymały także talony do sklepu Prymus AGD (laureatki I miejsc o wartości 750 zł) i oczywiście to, co w kuchni każdej gospodynie jest niezbędne – porządne torby wypełnione cukrem i mąką.  

Renata, Agata, Agata!

W kategorii Najaktywniejsza organizatorka i działaczka wygrała Renata Psiuk z KGW w Ruszowie w gminie Łabunie (zdobyła 1189 głosów) działa charytatywnie i społecznie, integruje społeczność lokalną. Jest zawsze tam, gdzie trzeba coś zrobić. To osoba wielu pasji. Drugie miejsce zajęła Iwona Seńko z KGW w Rachaniach (950 głosów), sołtys tej wsi, członkini Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, osoba, której "wszędzie jej pełno, ale w najlepszym tych słów znaczeniu". Obie panie nagrodzone zostały też nagrodami ufundowanymi przez Mariusza Kukiełkę – wójta gm. Łabunie oraz Romana Miedziaka – wójta gm. Rachanie.

Trzecie miejsce otrzymała Agata Piwko z KGW w Szopinku (824 głosy).

– Agata, Agata, Agata! – skandowały jej koleżanki zgromadzone przed sceną.

 – To nasza duma – mówiły.

Bo pani Agata to szefowa Stowarzyszenia Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ zrzeszającego 30 KGW z gminy Zamość, sekretarz Rady LGD "Nasze Roztocze", działaczka Stowarzyszenia Zamojskich Amazonek, radna Rady Sołeckiej w Szopinku, liderka Kobiecej Aktywności 2018, laureatką licznych nagród. Prowadzi własną Pracownię Rękodzieła Artystycznego "Agaart" w Szopinku, promuje folkloru podczas warsztatów. Z gratulacjami i prezentem dla pani Agaty pośpieszył też wójt gm. Zamość Ryszard Gliwiński.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama