Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 7 marca 2026 13:49
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zamość: Wpadli z narkotykami. Jeden miał marihuanę, drugi metamfetaminę

Z karą 3 lat więzienia muszą się liczyć dwaj młodzi mieszkańcy Zamościa. Policjanci znaleźli u nich narkotyki. 21-latek miał marihuanę w plecaku, 19-latek wybrał się na rower z metamfetaminą w saszetce.
Zamość: Wpadli z narkotykami. Jeden miał marihuanę, drugi metamfetaminę

Autor: Fot. KMP Zamość

Była niedziela, 2 czerwca. Policjanci zatrzymali w Płoskiem volvo. Powód? Siedzący za kierownicą 20-latek z Zamościa popełnił wykroczenia: wyprzedzał na skrzyżowaniu oraz przejściu dla pieszych.

Przy okazji kontroli auta i kierowcy funkcjonariuszy zainteresował plecak 21-letniego pasażera. Policjanci znaleźli w nim woreczek strunowy z suszem roślinnym.

– Susz mężczyzna posiadał również ukryty za paskiem spodni. Odnalezione substancje zostały zabezpieczone i poddane badaniu narkotesterem, którego wynik wskazał, że jest to marihuana. 21-latek trafił do policyjnego aresztu, wczoraj usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. W czasie przesłuchania skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Odpowiedzialności nie uniknął również 20-letni kierowca volvo. Za popełnione wykroczenia drogowe został ukarany mandatem karnym.

W ostatni weekend z narkotykami wpadł również 19-letni zamościanin. Jechał rowerem ul. Męczenników Rotundy i nie zważając na znaki wjechał na torowisko. Zauważyli to funkcjonariusze zamojskiego SOK, ujęli mężczyznę i powiadomili policjantów.

Funkcjonariusze skontrolowali młodzieńca i w jego saszetce natrafili na woreczek z szarymi kryształkami. Po badaniu okazało się, że jest to metamfetamina.

– 19-latek trafił do aresztu, a wcześniej z uwagi na to, że zachodziło podejrzenie kierowania przez niego rowerem w stanie nietrzeźwości lub też podobnie działającego środka, została od młodzieńca pobrana krew do dalszych badań – relacjonuje Krukowska-Bubiło.

W niedzielę młody człowiek usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, przyznał się i dobrowolnie poddał karze. Wynik badania jego krwi wykaże, czy kierując rowerem był nietrzeźwy lub pod działaniem narkotyków.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie środków odurzających jest zabronione, a za złamanie tego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

CZYTAJ TAKŻE: 8 LAT WIĘZIENIA DLA 24-LATKA. ZA OSZUSTWO I NARKOTYKI

CZYTAJ TAKŻE: 17-LATEK CHODZIŁ PO ZAMOŚCIU Z METAMFETAMINĄ

CZYTAJ TAKŻE: 31-LETNI WŁAMYWACZ WPADŁ Z METAMFETAMINĄ


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KiwiTreść komentarza: Jesteś głupiData dodania komentarza: 6.03.2026, 22:11Źródło komentarza: Premier z Chełma? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zaślepiona KOMUNA zaciekle atakuje atakuje zatankujcie za 5.19 TfuSSka obietnice 100 bajerów dla Lemingów i frajerów.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 19:16Źródło komentarza: Z czego rezygnują emeryci, żeby dociągnąć do pierwszego?Autor komentarza: RiotTreść komentarza: Różę Pamiętamy!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:12Źródło komentarza: IPN ostrzega przed "neokomunizmem" w Zamościu. Padły mocne słowa o "działaniu na rzecz Kremla"Autor komentarza: zapamietajTreść komentarza: Szanowni internauci do koryta to się pchaja i mocno trzymaja PSL owcyData dodania komentarza: 6.03.2026, 15:52Źródło komentarza: Premier z Chełma? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: TOLEKTreść komentarza: Polaku mały włącz myślenie myślenie nie boli każdy może pisać gdzie mu się podobaData dodania komentarza: 6.03.2026, 15:43Źródło komentarza: Hetman Zamość rozbił bank, a kibice postawili na Padwę. Za nami pierwszy Bal Mistrzów Sportu Zamojszczyzny [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Miejscowy,Treść komentarza: Wlasnie naPISales o sobie dziadu kalwaryjski . Jestes pachołkiem PiSlamu. Widocznie zrozumiałeś !Data dodania komentarza: 6.03.2026, 13:46Źródło komentarza: Zamość: Konferencja poświęcona Róży Luksemburg w 155. rocznicę jej urodzin [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama