Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu to ogólnopolski projekt Klubu Jagiellońskiego realizowany od 2012 r. W ramach Akademii młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych razem ze swoimi opiekunami realizuje projekty społeczne. Autorzy najlepszych projektów otrzymają tytuły laureatów, a zwycięzcy Nagrodę Ekspertów.
W tym roku do VII edycji Akademii przystąpili uczniowie I LO w Zamościu Kamil Radliński, Natalia Romańczuk, Aleksandra Szuwara, Sylwia Niezgoda i Mateusz Sroczyński.Opiekunem projektu jest Agnieszka Niańko, nauczycielka wiedzy o społeczeństwie. Młodzi proponują, by na wszystkich przystankach MZK w mieście zamontować biletomaty i infomaty z rozkładem jazdy. Elektroniczne tablice mogłyby być zasilane kolektorami słonecznymi. Ponadto młodzież proponuje, by w okolicach przystanków posadzić rośliny pochłaniające dwutlenek węgla.
Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)



















Napisz komentarz
Komentarze