Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 18:57
Reklama

Krystyna Paszko z KGW w Stefankowicach

Od 2002 r. należy do Koła Gospodyń Wiejskich "Europejki" w Stefankowicach i od początku pełni w nim funkcję skarbnika. Kandyduje w kategorii "Najlepsza w kulinariach".
Krystyna Paszko z KGW w Stefankowicach

Podstaw gotowania i pieczenia nauczyła się od mamy, jednak uważa, że droga do perfekcji jest długa i gotować uczymy się przez całe życie. Stara się ciągle doskonalić warsztat i chętnie testuje nowe metody. Często szuka wskazówek w magazynach i książkach kulinarnych. Gotuje z sercem i zaangażowaniem, zawsze z produktów najlepszej jakości, najlepiej z własnych upraw i hodowli. Jej spiżarnia zawsze jest pełna domowej roboty soków, syropów, suszonych owoców i warzyw. Preferuje tradycyjną kuchnię polską, jednak od czasu do czasu lubi zmodyfikować stary przepis i stworzyć coś zupełnie nowego.

Jedną z jej zasad jest zawsze próbować potrawy przed podaniem. Wszyscy uwielbiają jej drożdżówki i serniki. Jej specjalnością jest swojska kiełbasa wieprzowa i inne wyroby wędliniarskie. Podstawą w jej domowym menu są pierogi. Piecze chleb na zakwasie. Razem z koleżankami z KGW zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. w 2015 r. pierwsze miejsce w konkursie pn. "Kresowe Jadło" w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów Baszni Dolnej za kaczkę w glazurze miodowo- bakaliowej i wyróżnienie za przygotowanie świeżonki.

Rok wcześniej wyróżnienie za danie mięsno-warzywne. Jej sposób na życie: nigdy nie iść drogą na skróty. Stara się zachowywać pogodę ducha i żyć w zgodzie z własnymi przekonaniami. Lubi podróżować i aktywnie spędzać czas. Angażuje się w pracę w KGW. Lubi występy w grupie teatralno-kabaretowo-śpiewaczej "Europejki".Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Syn 15.05.2019 23:00
Mama jest najlepsza w tym co robi ? Mam nadzieje że wygra ???

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama