Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 01:29
Reklama

Tarnogród: Po 20. Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych (WYNIKI, ZDJĘCIA)

Już wiadomo, kto będzie reprezentował powiat biłgorajski na majowym Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych w Lublinie. Werdykt wydało jury 20. Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, który odbył się w Tarnogrodzie.
Tarnogród: Po 20. Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych (WYNIKI, ZDJĘCIA)
Autor: Fot. Organizatorzy

Mali i nieco więksi aktorzy z 14 grup teatralnych prezentowali swoje spektakle na scenie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury przez dwa dni (18-18 marca). Oceniała ich Rada Konsultantów, w której zasiedli: Henryk Kowalczyk z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Maryla Olejko z Biłgorajskiego Centrum Kultury i Andrzej Mazurek, aktor Teatru i Piosenki i Poezji BCK.

To oni zdecydowali, który z teatrów będzie reprezentował powiat biłgorajski podczas Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych, który odbędzie się w maju w Lublinie.

Awans zapewniły sobie zespoły:

  • Teatrzyk ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy ze spektaklem Był sobie człowiek (instruktor: Ingrida Sokołowska);
  • Teatrzyk ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej ze spektaklem Kopciuszek (instruktor: Alicja Chołyst);
  • Teatrzyk ze Szkoły Podstawowej w Gromadzie – Akademija – (instruktor: Małgorzata Procner);
  • Teatrzyk ze Szkoły Podstawowej w Smólsku – Królowa śniegu – (instruktor: Halina Pintal, Iwona Paluch);
  • Teatrzyk Szkolny ze Szkoły Podstawowej w Korytkowie Dużym – Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa (instruktor zespołu: Julia Adamek).

Przegląd został zorganizowany przez Tarnogrodzki Ośrodek Kultury, Towarzystwo Kultury Teatralnej Ziemi Lubelskiej oraz Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne przy pomocy finansowej Starostwa Powiatowego i burmistrza Tarnogrodu.

 

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert Zagrobelnego
Reklama
Reklama